PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Poslední červnová vycházka: Registrace

Registrujte se na poslední vycházku před prázdninami! Opět se vydáme na oblíbenou obhlídku plzeňských hradeb, které sice již z větší části neexistují, ale jsou s nimi spojené velmi zajímavé události a informace. Vycházka proběhne v úterý 26. Června od 18:00. Je zdarma a jediné, co musíte splnit, je registrace, kterou najdete uvnitř článku. Kapacita je třicet lidí. Kdo se nedostane, může se těšit na další vycházky v září!

Vydejte se po zmizelých místech

Máme tady registraci na další vycházku. 15. června od 18:00 se s námi můžete vydat po zmizelých místech. Vycházka vás provede místy, která doznala za poslední roky výrazné proměny. Vyrazíme od kostela Všech svatých a přes Roudnou a severní část centra zamíříme až na Denisovo nábřeží. Vycházak je zdarma, pouze se musíte registrovat. To můžete udělat uvnitř tohoto článku. 

Vycházka po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku po jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška. Vycházka se uskuteční v neděli 10. června od 9:00 a registrovat se na ní můžete právě zde. 

Kolem hradeb: Registrace

Jít se v Plzni podívat na hradby, to je jako hledat sněžného muže. Nicméně je fakt, že z plzeňských hradeb je alespoň něco k vidění. Vycházka kolem nich bude sice z velké části imaginární, ale můžete se těšit na velkou dávku zajímavých informací. Vycházka se uskuteční v sobotu 2. června od 10:00 a zde se můžete na vycházku registrovat.

Muzejní noc ve sklepě

Přijďte dnes večer do Národopisného muzea, kde bude probíhat Muzejní noc. Ať už se v rámci Muzejní noci, či Noci kostelů rozhodnete navštívit cokoli, nevynechejte právě muzeum na náměstí, kde ve sklepě budou členové spolku ukazovat výstavu Plzeň za socialismu. Krom toho jsme si pro vás připravili i tvorbu ideálního města a hraní socialistických her. Muzejní noc bude probíhat v budově NPM na náměstí Republiky 13. 25. května od 19:00 do 23:00 SELČ.

Detachment – Oddělen
Filmotéka

Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

USA, 2011

Režie: Tony Kaye

Hudba: The Newton Brothers

Hrají: Adrien Brody, Christina Hendricks, James Caan, Lucy Liu a další


Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

Sám hlavní „hrdina“ tohoto filmu je zvláštní osobností. Nevíte, co si o něm máte myslet. Navenek vystupuje jako chladný profesionál, ale když se trochu otevře, vidíte celý jeho vnitřní svět a teplo, které z něj vyzařuje. Tím, že ukáže něco ze svého nitra, se snaží pomáhat studentům na průměrné střední americké škole tak, aby našli svoji správnou cestu životem. Vypadá to však jako boj s větrnými mlýny. U tohoto filmu se opravdu nezasmějete, ale určitě vás donutí k různým úvahám. Ne pouze o škole a celém školském systému, ale celkově o společnosti, ve které žijeme.

Jde o jeden z těch filmů, na které když se dokoukáte, musíte ještě dlouho přemýšlet. Nejde však o konkrétní myšlenky. Máte jen takový zvláštní pocit. Možná že u tohoto filmu to může být ten druh pocit „sakra, vždyť takhle to klidně může někde být“. Totální prázdnota a povrchnost, ale zároveň hluboká rozervanost všech. Učitelů i studentů. Žádné cíle, žádné ambice, nic.

Doporučuji se podívat na tento film, když máte trochu melancholičtější náladu. Vždyť víte, když je vám špatně, děláte všechno proto, aby vám bylo ještě hůř. Přesně pro takovou chvíli se Detachment hodí. Smetanový hlas Adriena Brodyho Vás provede celým filmem a na konci nechá totálně bez iluzí.

Bod navíc za scénář, který je příjemným nadprůměrem.

 

Zdroj obrázků:

http://www.filmtrophy.com/

http://www.filmoria.co.uk/

https://itpworld.files.wordpress.com/

 

 

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře