PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Přihlaste se na vycházku po pohostinství Plzně

V úterý sedmnáctého dubna se uskuteční netradiční vycházka po významných, zaniklých i současných hospodách, kavárnách a restauracích Plzně. Těšit se můžete na výpravu po významných pohostinstvích staré Plzně, historii toho, co lidé dříve jedli, ale podíváme se i do historie nedávné a nevynecháme ani současnou gastronomickou nabídku Plzně. Vycházka je zdarma, nicméně je nutné se registrovat, protože kapacita je jen 30 míst.

Registrujte se na vycházku

Kde stál dům plzeňského kata? Z jakého místa se začala Plzeň stavět? Kde najdeme zbytky barokního opevnění? To je jen část informací, které se dozvíte na nejoblíbenější vycházce po nejstarších místech Plzně. Letos proběhne zřejmě jen jednou, tak neváhejte a přidejte se. Vycházka vás opět provede viděnými i skrytými pozůstatky nejstarší plzeňské historie. Už zítra 7. dubna od 10:00

Registrace Vycházky: Valdštejnské strojírny

Třetího dubna vyrazíme na další komentovanou vycházkou. Tentokrát na poměrně krátkou, která vás zavede do ulic, kde kdysi vznikala průmyslová minulost Plzně. Valdštejnské strojírny stojí jako základní kámen u vzniku pozdějších Škodových závodů. Pojďte společně s námi projít to, co po tomto závodě ve městě zbylo mezi obytnými domy. Vycházka vám nezabere ani hodinu.

Registrace na vycházku

Vycházka po zmizelých místech 2 volně navazuje na minulý rok pořádanou vycházku po zmizelých místech. Tato vycházka nás na rozdíl od té minulé vezme na východní stranu města. Projdeme si místa, která byla kdysi naprosto odlišná od podoby, kterou nesou dnes. Společně tak navštívíme prostor U Jána, Nádražní ulici, či dům U Zvonu. Pro účast na vycházce je nutné se registrovat. Kapacita je jen 30 míst. Formulář k registraci naleznete po rozkliknutí tohoto článku.

Plzeňská Šedesátka netradičně!

V rámci přednáškového cyklu "Plzeňská 60", kterou pro Vás připravujeme ve spolupráci s Národopisným muzeem Plzeňska, proběhne v úterý 6. března komentovaná prohlídka výstavy "Josef Hodek a kniha". Výstavou, kterou u nás budete moci navštívit až do 8. dubna, vás zdarma provede její autor Dominik Mačas.Doražte na tuto velmi netradiční Šedesátku! 

Detachment – Oddělen
Filmotéka

Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

USA, 2011

Režie: Tony Kaye

Hudba: The Newton Brothers

Hrají: Adrien Brody, Christina Hendricks, James Caan, Lucy Liu a další


Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

Sám hlavní „hrdina“ tohoto filmu je zvláštní osobností. Nevíte, co si o něm máte myslet. Navenek vystupuje jako chladný profesionál, ale když se trochu otevře, vidíte celý jeho vnitřní svět a teplo, které z něj vyzařuje. Tím, že ukáže něco ze svého nitra, se snaží pomáhat studentům na průměrné střední americké škole tak, aby našli svoji správnou cestu životem. Vypadá to však jako boj s větrnými mlýny. U tohoto filmu se opravdu nezasmějete, ale určitě vás donutí k různým úvahám. Ne pouze o škole a celém školském systému, ale celkově o společnosti, ve které žijeme.

Jde o jeden z těch filmů, na které když se dokoukáte, musíte ještě dlouho přemýšlet. Nejde však o konkrétní myšlenky. Máte jen takový zvláštní pocit. Možná že u tohoto filmu to může být ten druh pocit „sakra, vždyť takhle to klidně může někde být“. Totální prázdnota a povrchnost, ale zároveň hluboká rozervanost všech. Učitelů i studentů. Žádné cíle, žádné ambice, nic.

Doporučuji se podívat na tento film, když máte trochu melancholičtější náladu. Vždyť víte, když je vám špatně, děláte všechno proto, aby vám bylo ještě hůř. Přesně pro takovou chvíli se Detachment hodí. Smetanový hlas Adriena Brodyho Vás provede celým filmem a na konci nechá totálně bez iluzí.

Bod navíc za scénář, který je příjemným nadprůměrem.

 

Zdroj obrázků:

http://www.filmtrophy.com/

http://www.filmoria.co.uk/

https://itpworld.files.wordpress.com/

 

 

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře