PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

REGISTRACE: Za legendami a historkami

Již v neděli 21. dubna od 19:00 vás vezmeme za legendami, historkami a příběhy Plzně. Kdysi živé město bylo plné příběhů a povídaček, které měly mnohdy edukativní charakter, mnohdy byly pro pobavení a jindy skrývaly kus historie Plzně. Pojďme tyto příběhy společně poznat. Registrace je otevřena již tradičně pro prvních třicet z vás.

Registrace na vycházku po hradbách

Právě otevíráme registraci třiceti volných míst na vycházku po hradbách, která proběhne 11. dubna od 18:00. Vycházka vás zavede za zbytky fortifikací, bran a věží, které se ještě nacházejí v Plzni. Společně objevíme již z velké části zbouraný fascinující opevňovací systém Plzně, který kdysi budil respekt a byl význačným technickým dílem.

Detachment – Oddělen
Filmotéka

Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

USA, 2011

Režie: Tony Kaye

Hudba: The Newton Brothers

Hrají: Adrien Brody, Christina Hendricks, James Caan, Lucy Liu a další


Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

Sám hlavní „hrdina“ tohoto filmu je zvláštní osobností. Nevíte, co si o něm máte myslet. Navenek vystupuje jako chladný profesionál, ale když se trochu otevře, vidíte celý jeho vnitřní svět a teplo, které z něj vyzařuje. Tím, že ukáže něco ze svého nitra, se snaží pomáhat studentům na průměrné střední americké škole tak, aby našli svoji správnou cestu životem. Vypadá to však jako boj s větrnými mlýny. U tohoto filmu se opravdu nezasmějete, ale určitě vás donutí k různým úvahám. Ne pouze o škole a celém školském systému, ale celkově o společnosti, ve které žijeme.

Jde o jeden z těch filmů, na které když se dokoukáte, musíte ještě dlouho přemýšlet. Nejde však o konkrétní myšlenky. Máte jen takový zvláštní pocit. Možná že u tohoto filmu to může být ten druh pocit „sakra, vždyť takhle to klidně může někde být“. Totální prázdnota a povrchnost, ale zároveň hluboká rozervanost všech. Učitelů i studentů. Žádné cíle, žádné ambice, nic.

Doporučuji se podívat na tento film, když máte trochu melancholičtější náladu. Vždyť víte, když je vám špatně, děláte všechno proto, aby vám bylo ještě hůř. Přesně pro takovou chvíli se Detachment hodí. Smetanový hlas Adriena Brodyho Vás provede celým filmem a na konci nechá totálně bez iluzí.

Bod navíc za scénář, který je příjemným nadprůměrem.

 

Zdroj obrázků:

http://www.filmtrophy.com/

http://www.filmoria.co.uk/

https://itpworld.files.wordpress.com/

 

 

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře