PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Registrace na přednášku o SpaceX

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Dušana Majera, která se bude konat 11. října v Plzni. Přednáška bude o SpaceX – o její minulosti, současnosti i budoucnosti a bude v rámci cyklu Šedesátka. Navíc, po samotné přednášce, která proběhne ve výjimečných prostorách Západočeského muzea, bude následovat posezení v hospodě s Dušanem Majerem a Lukášem Houškou a společně budeme moct podiskutovat o kosmonautice. Jde tedy i o setkání fanoušků kosmonautiky z Plzně a okolí.

Vycházka po zmizelých místech III

Rádi bychom vás pozvali na poslední vycházku letošní sezóny. Podíváme se společně v rámci úplně nové vycházky na zmizelá místa Plzně, která se nachází na západní části města. Projdeme si město od III. brány až po začátek bývalé Pionýrské železnice. Registrovat se můžete zde. Vycházka se bude konat 25. září od 18:00. 

Registrujte se na vycházku po Slovanech

Pojďte s námi na komentovanou vycházku! 10. září proběhne vycházka po Slovanech, jedné z nejkrásnějších čtvrtí Plzně. Opět se jí můžete účastnit zdarma a to jen tak, že se zaregistrujete. Zde najdete registrační formulář. 

Plzeňská 60': Kritické myšlení II

Rádi bychom Vás pozvali na další Plzeňskou 60'. Tentokrát jako workshop se zaměřením zejména na oblast plánování času, kterou lidé často podceňují. Smyslem workshopu je seznámit účastníky s jednoduchými praktickými metodami, které jim pomohou naučit se lépe plánovat. Sejdeme se 26. 9. 2018 od 17 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13.

Pojďte s námi na vycházku po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí - Slovanech. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška.

Detachment – Oddělen
Filmotéka

Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

USA, 2011

Režie: Tony Kaye

Hudba: The Newton Brothers

Hrají: Adrien Brody, Christina Hendricks, James Caan, Lucy Liu a další


Vybírala jsem z několika filmů, které se odehrávají v prostředí školy. Nakonec zvítězil ten s Adrienem Brodym, kterého miluji od doby, co spatřil světlo světa Pianista. Věděla jsem, že nejde o komedii, ale nečekala jsem, že na mě film tolik dolehne. Asi se to nedá popsat. Musí se to vidět.

Sám hlavní „hrdina“ tohoto filmu je zvláštní osobností. Nevíte, co si o něm máte myslet. Navenek vystupuje jako chladný profesionál, ale když se trochu otevře, vidíte celý jeho vnitřní svět a teplo, které z něj vyzařuje. Tím, že ukáže něco ze svého nitra, se snaží pomáhat studentům na průměrné střední americké škole tak, aby našli svoji správnou cestu životem. Vypadá to však jako boj s větrnými mlýny. U tohoto filmu se opravdu nezasmějete, ale určitě vás donutí k různým úvahám. Ne pouze o škole a celém školském systému, ale celkově o společnosti, ve které žijeme.

Jde o jeden z těch filmů, na které když se dokoukáte, musíte ještě dlouho přemýšlet. Nejde však o konkrétní myšlenky. Máte jen takový zvláštní pocit. Možná že u tohoto filmu to může být ten druh pocit „sakra, vždyť takhle to klidně může někde být“. Totální prázdnota a povrchnost, ale zároveň hluboká rozervanost všech. Učitelů i studentů. Žádné cíle, žádné ambice, nic.

Doporučuji se podívat na tento film, když máte trochu melancholičtější náladu. Vždyť víte, když je vám špatně, děláte všechno proto, aby vám bylo ještě hůř. Přesně pro takovou chvíli se Detachment hodí. Smetanový hlas Adriena Brodyho Vás provede celým filmem a na konci nechá totálně bez iluzí.

Bod navíc za scénář, který je příjemným nadprůměrem.

 

Zdroj obrázků:

http://www.filmtrophy.com/

http://www.filmoria.co.uk/

https://itpworld.files.wordpress.com/

 

 

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře