PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Kniha, která ovlivnila můj život

Předkládáme před vás výzvu. Napište nám o knihách, které nejvíce ovlivnili vás život. Vaše texty zveřejníme na těchto stránkách a necháme je přečíst i ostatním. Můžete psát o knize jediné, nebo napsat více příspěvků o více knihách. Z vlastní zkušenosti víme, že v každém věku a v každé zkušenosti je stěžejní jiná kniha. Nebojte se proto rozepsat. Těšíme se na vaše díla, kterými možná inspirujete i jiné a třeba jim ukážete knihu, která je pak také ovlivní. Vaše příspěvky posílejte na lukas.houska@seznam.cz

Noc literatury 2015

Noc literatury, která se v Plzni uskuteční zítra (13.5.), veřejnosti netradičním způsobem přibližuje současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. V Plzni se s touto zajímavou událostí můžete setkat například v DEPO 2015, Papírna Plzeň, Zastávka Plzeň a na dalších netradičních místech. Seznam všech míst a příslušný program najdete zde.

Knihy mají zelenou

Na zítřek (23. 4. 2015) připadá Světový den knihy a autorských práv. Při této příležitosti bude probíhat akce s názvem Knihy mají zelenou, při níž se můžete těšit na knihy se slevou 15% a ve vybraných knihkupectvích navíc na autorská čtení či jiné doprovodné akce. Více informací o poslání a programu projektu naleznete zde.

Zimní povídková soutěž

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena dvě témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

Více v článku.

První povídka zveřejněna

Vážení uživatelé a návštěvníci. Pro začátek jsme pro vás připravili první povídku z ruky Martiny Kratochvílové, která se nechala inspirovat Edgarem Alanem Poem a jeho povídkami. Výsledek posuďte sami v této povídce.

Dětmi hada - Jiří Vondrovic
Povídky

Ne každé uštknutí je smrtelné...

Zrození přišlo náhle. V utajení a nikým nepovšimnuto. Snad plánovaně, snad z rozmaru osudu. Malá prasklina na vejci. Nikdo by nevěřil, jak málo stačí k životu, jak málo stačí k průchodu vzduchu zásobujícího plíce. Pak už bylo jen otázkou času, než se jediný syn Sedmi mystických hadů prodere ven ze svého vězení, aby mohl naplnit svůj úkol  -  ovlivňovat životy všech, kteří zrohovatěli v jeho šupiny. 

Zrození přišlo náhle. V utajení a nikým nepovšimnuto. Snad plánovaně, snad z rozmaru osudu. Malá prasklina na vejci. Nikdo by nevěřil, jak málo stačí k životu, jak málo stačí k průchodu vzduchu zásobujícího plíce. Pak už bylo jen otázkou času, než se jediný syn Sedmi mystických hadů prodere ven ze svého vězení, aby mohl naplnit svůj úkol  -  ovlivňovat životy všech, kteří zrohovatěli v jeho šupiny.  

      Had času mu daroval ve svém jedu schopnost vládnout minulostí současností i budoucností a spolu s nimi i tajemství, jak mezi jednotlivými dobami bezúhonně procházet. Had vzduchu předal schopnost vládnout poryvům větru, jejich mírným i nejsilnějším formám. Had země mu daroval schopnost stát za všech okolností pevně na zemi a s ní i možnost jít kdykoliv po vlastní stopě zpět. Hadi vody a ohně schopnost vládnout oběma těmto mocným živlům. A pak sluneční had života a had noci, smrti – tito dva odvěcí rivalové mu poskytli to, co bylo vždy předmětem jejich sporů...možnost rozhodovat dle svého uvážení o životě a smrti.

      Narodil se úplně nahý, proto se oblékl do písků času a aby neztratily svůj lesk, daroval jim život, čímž se změnily v živý šupinatý krunýř...

     

Když jsme procitli, měli jsme strach a nebyli si jistí sami sebou. Ti z nás, kteří se báli, byli naším průvodcem bez váhání sežráni, ale my, co jsme ho políbili na jazyk, jsme dostali dar myšlení a s ním i část vědomostí, které zdědil od svých otců, jež nikdy nespatřil. Čím bezstarostnější polibek jsme mu věnovali, tím hlubší moudrostí nás obdaroval. Proto je náš jas tak různý, proto nepoznáváme své bratry, sousedy a přátele. Proto si tak odlišně užíváme jízdy. A tak jedeme na hadovi a nevíme, co nás na naší pouti ještě čeká... než had svleče kůži...

 

autor: Jiří Vondrovic

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře