PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

REGISTRACE: Za legendami a historkami

Již v neděli 21. dubna od 19:00 vás vezmeme za legendami, historkami a příběhy Plzně. Kdysi živé město bylo plné příběhů a povídaček, které měly mnohdy edukativní charakter, mnohdy byly pro pobavení a jindy skrývaly kus historie Plzně. Pojďme tyto příběhy společně poznat. Registrace je otevřena již tradičně pro prvních třicet z vás.

Registrace na vycházku po hradbách

Právě otevíráme registraci třiceti volných míst na vycházku po hradbách, která proběhne 11. dubna od 18:00. Vycházka vás zavede za zbytky fortifikací, bran a věží, které se ještě nacházejí v Plzni. Společně objevíme již z velké části zbouraný fascinující opevňovací systém Plzně, který kdysi budil respekt a byl význačným technickým dílem.

Druhý Pochod na Věžku
PCFU pro veřejnost

Již tuto sobotu 7. října se uskuteční druhý Pochod na Věžku. Krásná podzimní krajina kolem Berounky, jedna z nejstarších turistických tras u Plzně a zřícenina hradu Věžka. To je mix, ze kterého by mohla vzniknout celkem příjemná sobota. V cíli cesty – na hradu Věžka, o který se náš spolek stará, vás pak čeká komentovaná prohlídka a opékání buřtů.

Zřícenina hradu Věžka je sice malá rozsahem, ale nabízí velkolepý výhled a velmi zajímavé dějiny. Povíme si o nich něco na konci pochodu a přidáme i nějaké podrobnosti o tom, jak se o hrad staráme a co ještě s ním plánujeme.

Nyní si pojďme shrnout potřebná data:

Pochod startuje 7. října v 10:15 na zastávce MHD Bukovec. Zcela přesně zde. Na tuto zastávku se dostanete buďto po vlastní ose, anebo příhodně spojem autobusu číslo 28, který v 9:30 vyjíždí ze zastávky CAN Husova a pokračuje dále přes Sady Pětatřicátníků (9:33) až do Bukovce. Kompletní jízdní řad zde.

Po shromáždění se vydáme trasou kolem Berounky na Věžku. Trasa je dlouhá asi sedm kilometrů a její mapu naleznete zde. Během pochodu se zastavíme na jednom zaniklém hradišti a na dvou vyhlídkách. U hradiště bude i komentovaný výklad.

Na Věžce bude připraven táborák. Vzhledem k předpovídanému počasí mohou přijít přeháňky, neměly by být nikterak silné. Deštníky se vám však budou hodit. Doporučujeme i teplé oblečení.

Těšíme se s vámi na viděnou.  

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře