PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Registrace na přednášku o SpaceX

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Dušana Majera, která se bude konat 11. října v Plzni. Přednáška bude o SpaceX – o její minulosti, současnosti i budoucnosti a bude v rámci cyklu Šedesátka. Navíc, po samotné přednášce, která proběhne ve výjimečných prostorách Západočeského muzea, bude následovat posezení v hospodě s Dušanem Majerem a Lukášem Houškou a společně budeme moct podiskutovat o kosmonautice. Jde tedy i o setkání fanoušků kosmonautiky z Plzně a okolí.

Vycházka po zmizelých místech III

Rádi bychom vás pozvali na poslední vycházku letošní sezóny. Podíváme se společně v rámci úplně nové vycházky na zmizelá místa Plzně, která se nachází na západní části města. Projdeme si město od III. brány až po začátek bývalé Pionýrské železnice. Registrovat se můžete zde. Vycházka se bude konat 25. září od 18:00. 

Registrujte se na vycházku po Slovanech

Pojďte s námi na komentovanou vycházku! 10. září proběhne vycházka po Slovanech, jedné z nejkrásnějších čtvrtí Plzně. Opět se jí můžete účastnit zdarma a to jen tak, že se zaregistrujete. Zde najdete registrační formulář. 

Plzeňská 60': Kritické myšlení II

Rádi bychom Vás pozvali na další Plzeňskou 60'. Tentokrát jako workshop se zaměřením zejména na oblast plánování času, kterou lidé často podceňují. Smyslem workshopu je seznámit účastníky s jednoduchými praktickými metodami, které jim pomohou naučit se lépe plánovat. Sejdeme se 26. 9. 2018 od 17 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13.

Pojďte s námi na vycházku po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí - Slovanech. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška.

House of Cards
Filmotéka

Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři,  těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká. 

USA, 2013

Hrají: Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara…

Seriál, který má zatím 2 řady (3. se plánuje na rok 2015) a téměř žádnou chybu. Obsah na http://www.csfd.cz/ začíná slovy „politický thriller“. To mě dost dlouhou dobu odrazovalo, protože filmy a seriály z politického prostředí mě moc neberou. Teď vím, že to byla chyba. Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři, těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká.  Další věc, která má určitě velký podíl na tak vysokém hodnocení, je soundtrack, který svižnost děje roztáčí do ještě vyšších obrátek.

V hlavní roli Franka Underwooda, na které to všechno stojí, se můžete těšit na geniálního Kevina Spaceyho. Nechápu to, ale ten snad nikdy nenatočil nic špatného. Jeho ledový klid a rozvážná volba každého slova, mě vždycky dostane. Těžko říct, jestli v House of Cards hraje čistokrevného záporáka. Záleží na úhlu pohledu. Vám ale bude určitě sympatický, protože to asi ani jinak nejde.

Jeho dokonalou a chladnokrevnou manželku Claire hraje Robin Wright, kterou všichni dobře známe z Forresta Gumpa. Dlouho se neukázala v nějaké významnější roli, ale v House of Cards je dokonalá. Ona a Kevin prostě jedou a všechny převálcují.

Tento seriál určitě doporučuji. Nebudete se od něj chtít odtrhnout. Nepustí vás. Není to oddychovka, ale pěkné napětí.

Podle ČSFD 92%. Podle mě stejně nebo i víc.

 

Zdroj obrázků:

http://www.fanaru.com/

http://www.fanaru.com/

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře