PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Druhá Šedesátka proběhla

29. listopadu proběhla již druhá Šedesátka, tedy přednáška z cyklu, který má popularizovat zajímavé otázky historie, vědy a místopisu. Přednášejícím byl Tomáš Konečný, který promluvil o době vzniku povinné školní docházky a o tom, jak se školství a věci s ním spojené pak vyvíjely. Děkujeme našemu Národopisnému Muzeu, jako spolutvůrci Šedesátek i Tomášovi, že přijal pozvání. Na další Šedesátku se můžete těšit již 19. prosince. 

První Nedělní debata

Diskuze? To je přeci jednoduchá záležitost. Ale je tomu skutečně tak? Rádi bychom vás pozvali na první Nedělní debatu, která má za cíl vyžívat se ve šťourání v tom, co je to vlastně debata. Formát nedělních debat volně navazuje na námi organizovaný Degnáz. První Nedělní debata přijde již 19. Listopadu a bude se konat v Café Regner od 18:00.

Přednáška: Ukecané domy

Díky spolupráci se Skautským institutem vás můžeme pozvat na přednášku o detailech a kuriozitách na plzeňských domech. Přednášejícím bude Lukáš Houška a samotná přednáška proběhne v domě Americká 25 od 19:00. Více o ní zde.

Šedesátka: O výbušné politice

Politický terorismus 19. století je tématem první přednášky Tomáše Konečného z cyklu Šedesátka, kde vám chceme přinášet zajímavé přednášky z historie, vědy a kultury a to popularizační formou. První proběhne už dnes 25. října od 17:30 v budově Národopisného muzea na náměstí Republiky v Plzni. Více info zde a zde

Registrace na vycházku kolem Mže

Právě nyní zahajujeme registraci na komentovanou vycházkou kolem řeky Mže. V rámci této vycházky vás vezmeme na místa staré Plzně, kde se řeka dotkal její historie a utvářela její život. Řeka Mže je pravděpodobně nejdůležitější řekou pro město a proto se kolem soustředilo velké množství zajímavých zákoutí, provozů a příběhů.

House of Cards
Filmotéka

Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři,  těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká. 

USA, 2013

Hrají: Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara…

Seriál, který má zatím 2 řady (3. se plánuje na rok 2015) a téměř žádnou chybu. Obsah na http://www.csfd.cz/ začíná slovy „politický thriller“. To mě dost dlouhou dobu odrazovalo, protože filmy a seriály z politického prostředí mě moc neberou. Teď vím, že to byla chyba. Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři, těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká.  Další věc, která má určitě velký podíl na tak vysokém hodnocení, je soundtrack, který svižnost děje roztáčí do ještě vyšších obrátek.

V hlavní roli Franka Underwooda, na které to všechno stojí, se můžete těšit na geniálního Kevina Spaceyho. Nechápu to, ale ten snad nikdy nenatočil nic špatného. Jeho ledový klid a rozvážná volba každého slova, mě vždycky dostane. Těžko říct, jestli v House of Cards hraje čistokrevného záporáka. Záleží na úhlu pohledu. Vám ale bude určitě sympatický, protože to asi ani jinak nejde.

Jeho dokonalou a chladnokrevnou manželku Claire hraje Robin Wright, kterou všichni dobře známe z Forresta Gumpa. Dlouho se neukázala v nějaké významnější roli, ale v House of Cards je dokonalá. Ona a Kevin prostě jedou a všechny převálcují.

Tento seriál určitě doporučuji. Nebudete se od něj chtít odtrhnout. Nepustí vás. Není to oddychovka, ale pěkné napětí.

Podle ČSFD 92%. Podle mě stejně nebo i víc.

 

Zdroj obrázků:

http://www.fanaru.com/

http://www.fanaru.com/

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře