PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Přihlaste se na vycházku po pohostinství Plzně

V úterý sedmnáctého dubna se uskuteční netradiční vycházka po významných, zaniklých i současných hospodách, kavárnách a restauracích Plzně. Těšit se můžete na výpravu po významných pohostinstvích staré Plzně, historii toho, co lidé dříve jedli, ale podíváme se i do historie nedávné a nevynecháme ani současnou gastronomickou nabídku Plzně. Vycházka je zdarma, nicméně je nutné se registrovat, protože kapacita je jen 30 míst.

Registrujte se na vycházku

Kde stál dům plzeňského kata? Z jakého místa se začala Plzeň stavět? Kde najdeme zbytky barokního opevnění? To je jen část informací, které se dozvíte na nejoblíbenější vycházce po nejstarších místech Plzně. Letos proběhne zřejmě jen jednou, tak neváhejte a přidejte se. Vycházka vás opět provede viděnými i skrytými pozůstatky nejstarší plzeňské historie. Už zítra 7. dubna od 10:00

Registrace Vycházky: Valdštejnské strojírny

Třetího dubna vyrazíme na další komentovanou vycházkou. Tentokrát na poměrně krátkou, která vás zavede do ulic, kde kdysi vznikala průmyslová minulost Plzně. Valdštejnské strojírny stojí jako základní kámen u vzniku pozdějších Škodových závodů. Pojďte společně s námi projít to, co po tomto závodě ve městě zbylo mezi obytnými domy. Vycházka vám nezabere ani hodinu.

Registrace na vycházku

Vycházka po zmizelých místech 2 volně navazuje na minulý rok pořádanou vycházku po zmizelých místech. Tato vycházka nás na rozdíl od té minulé vezme na východní stranu města. Projdeme si místa, která byla kdysi naprosto odlišná od podoby, kterou nesou dnes. Společně tak navštívíme prostor U Jána, Nádražní ulici, či dům U Zvonu. Pro účast na vycházce je nutné se registrovat. Kapacita je jen 30 míst. Formulář k registraci naleznete po rozkliknutí tohoto článku.

Plzeňská Šedesátka netradičně!

V rámci přednáškového cyklu "Plzeňská 60", kterou pro Vás připravujeme ve spolupráci s Národopisným muzeem Plzeňska, proběhne v úterý 6. března komentovaná prohlídka výstavy "Josef Hodek a kniha". Výstavou, kterou u nás budete moci navštívit až do 8. dubna, vás zdarma provede její autor Dominik Mačas.Doražte na tuto velmi netradiční Šedesátku! 

House of Cards
Filmotéka

Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři,  těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká. 

USA, 2013

Hrají: Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara…

Seriál, který má zatím 2 řady (3. se plánuje na rok 2015) a téměř žádnou chybu. Obsah na http://www.csfd.cz/ začíná slovy „politický thriller“. To mě dost dlouhou dobu odrazovalo, protože filmy a seriály z politického prostředí mě moc neberou. Teď vím, že to byla chyba. Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři, těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká.  Další věc, která má určitě velký podíl na tak vysokém hodnocení, je soundtrack, který svižnost děje roztáčí do ještě vyšších obrátek.

V hlavní roli Franka Underwooda, na které to všechno stojí, se můžete těšit na geniálního Kevina Spaceyho. Nechápu to, ale ten snad nikdy nenatočil nic špatného. Jeho ledový klid a rozvážná volba každého slova, mě vždycky dostane. Těžko říct, jestli v House of Cards hraje čistokrevného záporáka. Záleží na úhlu pohledu. Vám ale bude určitě sympatický, protože to asi ani jinak nejde.

Jeho dokonalou a chladnokrevnou manželku Claire hraje Robin Wright, kterou všichni dobře známe z Forresta Gumpa. Dlouho se neukázala v nějaké významnější roli, ale v House of Cards je dokonalá. Ona a Kevin prostě jedou a všechny převálcují.

Tento seriál určitě doporučuji. Nebudete se od něj chtít odtrhnout. Nepustí vás. Není to oddychovka, ale pěkné napětí.

Podle ČSFD 92%. Podle mě stejně nebo i víc.

 

Zdroj obrázků:

http://www.fanaru.com/

http://www.fanaru.com/

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře