PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

REGISTRACE: Za legendami a historkami

Již v neděli 21. dubna od 19:00 vás vezmeme za legendami, historkami a příběhy Plzně. Kdysi živé město bylo plné příběhů a povídaček, které měly mnohdy edukativní charakter, mnohdy byly pro pobavení a jindy skrývaly kus historie Plzně. Pojďme tyto příběhy společně poznat. Registrace je otevřena již tradičně pro prvních třicet z vás.

Registrace na vycházku po hradbách

Právě otevíráme registraci třiceti volných míst na vycházku po hradbách, která proběhne 11. dubna od 18:00. Vycházka vás zavede za zbytky fortifikací, bran a věží, které se ještě nacházejí v Plzni. Společně objevíme již z velké části zbouraný fascinující opevňovací systém Plzně, který kdysi budil respekt a byl význačným technickým dílem.

House of Cards
Filmotéka

Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři,  těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká. 

USA, 2013

Hrají: Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara…

Seriál, který má zatím 2 řady (3. se plánuje na rok 2015) a téměř žádnou chybu. Obsah na http://www.csfd.cz/ začíná slovy „politický thriller“. To mě dost dlouhou dobu odrazovalo, protože filmy a seriály z politického prostředí mě moc neberou. Teď vím, že to byla chyba. Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři, těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká.  Další věc, která má určitě velký podíl na tak vysokém hodnocení, je soundtrack, který svižnost děje roztáčí do ještě vyšších obrátek.

V hlavní roli Franka Underwooda, na které to všechno stojí, se můžete těšit na geniálního Kevina Spaceyho. Nechápu to, ale ten snad nikdy nenatočil nic špatného. Jeho ledový klid a rozvážná volba každého slova, mě vždycky dostane. Těžko říct, jestli v House of Cards hraje čistokrevného záporáka. Záleží na úhlu pohledu. Vám ale bude určitě sympatický, protože to asi ani jinak nejde.

Jeho dokonalou a chladnokrevnou manželku Claire hraje Robin Wright, kterou všichni dobře známe z Forresta Gumpa. Dlouho se neukázala v nějaké významnější roli, ale v House of Cards je dokonalá. Ona a Kevin prostě jedou a všechny převálcují.

Tento seriál určitě doporučuji. Nebudete se od něj chtít odtrhnout. Nepustí vás. Není to oddychovka, ale pěkné napětí.

Podle ČSFD 92%. Podle mě stejně nebo i víc.

 

Zdroj obrázků:

http://www.fanaru.com/

http://www.fanaru.com/

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře