PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Poslední červnová vycházka: Registrace

Registrujte se na poslední vycházku před prázdninami! Opět se vydáme na oblíbenou obhlídku plzeňských hradeb, které sice již z větší části neexistují, ale jsou s nimi spojené velmi zajímavé události a informace. Vycházka proběhne v úterý 26. Června od 18:00. Je zdarma a jediné, co musíte splnit, je registrace, kterou najdete uvnitř článku. Kapacita je třicet lidí. Kdo se nedostane, může se těšit na další vycházky v září!

Vydejte se po zmizelých místech

Máme tady registraci na další vycházku. 15. června od 18:00 se s námi můžete vydat po zmizelých místech. Vycházka vás provede místy, která doznala za poslední roky výrazné proměny. Vyrazíme od kostela Všech svatých a přes Roudnou a severní část centra zamíříme až na Denisovo nábřeží. Vycházak je zdarma, pouze se musíte registrovat. To můžete udělat uvnitř tohoto článku. 

Vycházka po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku po jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška. Vycházka se uskuteční v neděli 10. června od 9:00 a registrovat se na ní můžete právě zde. 

Kolem hradeb: Registrace

Jít se v Plzni podívat na hradby, to je jako hledat sněžného muže. Nicméně je fakt, že z plzeňských hradeb je alespoň něco k vidění. Vycházka kolem nich bude sice z velké části imaginární, ale můžete se těšit na velkou dávku zajímavých informací. Vycházka se uskuteční v sobotu 2. června od 10:00 a zde se můžete na vycházku registrovat.

Muzejní noc ve sklepě

Přijďte dnes večer do Národopisného muzea, kde bude probíhat Muzejní noc. Ať už se v rámci Muzejní noci, či Noci kostelů rozhodnete navštívit cokoli, nevynechejte právě muzeum na náměstí, kde ve sklepě budou členové spolku ukazovat výstavu Plzeň za socialismu. Krom toho jsme si pro vás připravili i tvorbu ideálního města a hraní socialistických her. Muzejní noc bude probíhat v budově NPM na náměstí Republiky 13. 25. května od 19:00 do 23:00 SELČ.

House of Cards
Filmotéka

Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři,  těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká. 

USA, 2013

Hrají: Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara…

Seriál, který má zatím 2 řady (3. se plánuje na rok 2015) a téměř žádnou chybu. Obsah na http://www.csfd.cz/ začíná slovy „politický thriller“. To mě dost dlouhou dobu odrazovalo, protože filmy a seriály z politického prostředí mě moc neberou. Teď vím, že to byla chyba. Tenhle seriál je prostě perfektní. Kdo by čekal nudné vyjednávání v kanceláři, těžce by narazil. Děj se sice odehrává často v kanceláři, ale celé to jednoduše prosviští kolem vás a vy jen koukáte, že těch 51 minut už je pryč. Opravdu to má až nečekaný odpich a drží vás to přibité k obrazovce. Vše je uhlazené, z vyšší společnosti. Jde o politiku, ale se všemi jejími zákulisními špatnostmi a na to se dobře kouká.  Další věc, která má určitě velký podíl na tak vysokém hodnocení, je soundtrack, který svižnost děje roztáčí do ještě vyšších obrátek.

V hlavní roli Franka Underwooda, na které to všechno stojí, se můžete těšit na geniálního Kevina Spaceyho. Nechápu to, ale ten snad nikdy nenatočil nic špatného. Jeho ledový klid a rozvážná volba každého slova, mě vždycky dostane. Těžko říct, jestli v House of Cards hraje čistokrevného záporáka. Záleží na úhlu pohledu. Vám ale bude určitě sympatický, protože to asi ani jinak nejde.

Jeho dokonalou a chladnokrevnou manželku Claire hraje Robin Wright, kterou všichni dobře známe z Forresta Gumpa. Dlouho se neukázala v nějaké významnější roli, ale v House of Cards je dokonalá. Ona a Kevin prostě jedou a všechny převálcují.

Tento seriál určitě doporučuji. Nebudete se od něj chtít odtrhnout. Nepustí vás. Není to oddychovka, ale pěkné napětí.

Podle ČSFD 92%. Podle mě stejně nebo i víc.

 

Zdroj obrázků:

http://www.fanaru.com/

http://www.fanaru.com/

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře