PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Zde budou k nalezení pravidelné články zabývající se určitou hudební tématikou.

Články
Pěvecké sbory - Díl 4. - Tachovský dětský sbor
Seriály

Další díl seriálu o pěveckých sborech nás zavede již mimo Plzeň, avšak ne mimo Plzeňský kraj a podíváme se do příhraničního města Tachova. Toto bývalé okresní město totiž skrývá jeden z klenotů mezi pěveckými sbory, jak v našem kraji, tak v České republice. Doufám, že po přečtení mého článku budete souhlasit s titulem, který jsem Tachovskému dětskému sboru udělila. Avšak svůj článek jsem pojala poněkud jinak, než jste zvyklí, jelikož jsem hodně vycházela z vlastní zkušenosti a chtěla bych vás zavést do nitra tohoto pěveckého uskupení. 

Alternativní hudba - Díl 1. - Chiptune
Seriály

První díl seriálu o alternativních hudebních žánrech, který si pro vás sekce Hudba připravila, rozebere a na mnoha ukázkách představí takzvanou chiptune hudbu.

Pěvecké sbory - Díl 3. - Plzeňský dětský sbor
Seriály

Sekce Hudba pokračuje ve svém seriálu Pěvecké sbory. Tentokrát vám představíme Plzeňský dětský sbor, jakožto dalšího představitele pěveckých souborů v Plzni. Plzeňský dětský sbor spatřil světlo světa v roce 1980, kdy jej založila Mgr. Hana Fridrichová spolu s Mgr. Alenou Tupou. Již od svého založení vystupoval soubor jako reprezentační sbor města Plzně.

Nástroje v proměnách staletí - Díl 1. - Kde se vzala flétnička
Seriály

Sekce Hudba pro vás připravila nový seriál, který vás zavede do dějin hudebních nástrojů. Budeme se snažit vám přiblížit, kde, jak a proč vznikly hudební nástroje. Cílem bude přinést informace a zajímavosti ze současného i minulého života hudebních nástrojů. Každý instrument má svůj osobitý příběh a dějiny, přičemž my se budeme snažit vám je co nejlépe zprostředkovat. Pro dnešek začneme pravěkou hudbou, kterou představíme pouze obecně, díky omezenému odkazu, který nám zde zanechala.

Pěvecké sbory - Díl 1. - Nová Česká píseň
Seriály

V rámci nově vzniklé sekce Hudba bychom vám chtěli přiblížit téma, které není blízké mnoha lidem, avšak skrývá mnoho zajímavých a obdivuhodných uskupení. Mluvím tedy o pěveckých sborech, které jsou často velmi opomíjeny, přesto patří mezi přední reprezentanty hudebního oboru u nás i v zahraničí. V prvním díle našeho seriálu bychom se chtěli věnovat plzeňskému pěveckému sboru Nová Česká píseň.