PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Hyperrealistické akvárko
Kreslíři - Blog

Riusuke Fukahori, Keng Lye 
Asiaté nás dennodenně překvapují
. Pokud chcete vidět rybičky snad více než živé, pokochejte se prací těchto dvou umělců, kteří využívají vrstvenou metodu malby. 

Chcete mít doma zvířátko, ale nemůžete? Nebo si myslíte, že byste na něj neměli čas? Venčit Vás nebaví? A co teprve čistit pelíšky, vysávat všude a starat se, aby bylo mazlíčkovi u Vás dobře... Co třeba takové rybičky – nenáročné, živé. Jo, nepochováte si je, ale přeci jen mají o něco jednodušší péči. A nebo toto dilema můžete vyřešit jednoduše – super-hyperrealistickými zlatými rybičkami.

Jako první začal s touto technikou japonský umělec Riusuke Fukahori. Vyznačuje se 3D zobrazením, časovou náročností a potřebou velké trpělovosti. Hold někdo jde ráno do praku na jógu, tenhle pán jde do ateliéru a uklidňuje se velmi náročným uměním. Na konci článku naleznete odkaz na video zachycující postup „výroby“.

Pokud znáte fenomén 3D tiskáren, jednoduše si představíte i postup tvorby těchhle dílek. Jednotlivé vrstvy například rybek se malují akrylem a prolévají epoxidovou pryskyřicí. Vrstvu po vrstvě vzniká neskutečná krása. Tímto je docílen detailní realistický 3D obraz vodních živočichů v jejich přirozeném vodním prostředí. A pokud je fakt nálada, může být malba i o hodně složitější a náročnější, viz hejno zlatých rybek v kádi.

Dalším poznávacím znamením je médium, kam se malba umisťuje. Místo klasického obrazu se pryskyřicí vylévají jídelní porcelánové misky, dřevěné kádě nebo krabičky. Takže si akvárko položte v klidu u notebooku a kochejte se znehybněnými rybičkami.

Dalším umělcem, který tvoří touto technikou je opět asiat – singapurský malíř Keng Lye. Jeho série nazvaná Alive Without Breath obsahuje rybičky, želvy i chobotničky. Jelikož jde o časově náročný proces, vyjde tahle sranda na docela dobrou sumu. I přesto bývá občas k mání přes galerie.

 

Vy se kochejte a já bych to zakončila asi tímhle – Level Asians

Riusuke Fukahori

Riusuke Fukahori

1

postup

 

Keng Lye

chobotnice

Alive Without Breath

rybka

kyblik

rybka2

rybky

zelva

velke

chobotnicky

Postup výroby by Riusuke Fukahori

 

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře