PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Kerby Rosanes - Doodler
Kreslíři - Blog

I v 5 ráno může být něco tak inspirativního, že před prací usedám ke klávesnici a ťukám článek. V tomto si prohlédněte něco z tvorby talentovaného umělce Kerbyho Rosanese (23) z Filipín. Jeho kresby chcete, jeho kresby vás doufám uchváátí stejně, jako mne. Je až podivuhodné, jakou fantazii můžou lidé v sobě mít. 

Kerby Rosanes (23)

 

V dnešním rychlém článku vám chci ukázat, co může vzniknout, když se kreslení chytne nadaný filipínský kluk. Kerby Rosanes dokáže jen s pomocí tužky, černého fixu a papíru vytvořit úžasná díl(k)a, která i mě donutí sednout si k počítači v 5 ráno a mít chuť o něm něco sepsat. Tento sympatický mladý muž sice pracuje jako full-time grafik pro svoji firmu, přesto však tráví svůj volný čas „doodlerstvím“. Doodle je poměrně nová platforma ultimátní kresby. Kerbyho výkresy si můžete prohlížet hodiny a hodiny a stále v nich najdete něco nového a vtipného. Využívá kompozice mnoha a mnoha postaviček, charakterů... Vytváří tím neskutečně bohaté kresby, které mohou být i víceúrovňové. Současně jde jako vždy i malinko o byznys, takže si můžete u něj koupit i tričko, nebo si nechat vytisknout nějakou jeho kresbu.


Nejvíc mně však překvapilo to, že jeho tvorba má jen asi roční historii - tento fakt hovoří za vše. Talentovaný umělec může být pro nás jednou z inspirací, která vám může pomoci najít si „svůj styl“. Nicméně, nic o něm neřekne více než jeho vlastní Doodle.

Prohlédnout si můžete i jeho webové stránky kerbyrosanes.com, kde uvidíte i více tvorby. Samozřejmě doporučuji sledovat jeho Facebookové stránky Sketchy Stories, protože ty jsou více aktualizované a zároveň máte možnost komentářů k jeho výkresům. Jeho skoro půl milionu odběratelů mluví, myslím, za vše.

No a já už jen děkuji za přečtení a budu pro vás hledat další inspirativní kreslíře.

 

Kerby Rosanes

Sketchy Stories

Sketch1

Sketch1detail

Sketch2

SketchT-shirt

SketchPillow

MoleskineSketch

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře