PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Vítejte v sekci Kreslíři!

Vítám Vás mezi námi, kreslícími maniaky, nebo jen nadšenci víkendového kreslení u telefonátů, počítače, během školních hodin a podobných situací. Kreslení není na škodu! Prý pomáhá při odbourávání stresu, při přílišné hyperaktivitě, při nudě a dalších. Skvělé, že?

zdroj: www.jdhillberry.com

Chceme Vám nabídnout prostor, kde se můžete, s naší pomocí a (odbornou) radou, začít učit kreslit, pokud si myslíte, že Vám to nejde. (Garantuji, že Vám to jde, jen jste o tuto svoji přednost ještě nezakopli.) Nebo se zdokonalujte pod vedením naší skvělé Anne, která tomu rozumí víc než dost. Chtěli bychom, aby se Vám tu u nás líbilo, abyste byli spokojeni se svými dosaženými výsledky a zlepšovali se. Nabídneme Vám radu, kritiku a povzbuzení. Slibujeme, že na Vás budeme hodní a půjdeme příkladem. Zapojte se. Kreslení zdar!

Roxi

Zdroj obrázku: www.jdhillberry.com

Kam dál:

Kreslíři si dávají pauzu – až se vrátí, bude to velké
Téma týdne

Vážení fanoušci, čtenáři a hlavně naši odvážní kreslíři. Kreslíři jako projekt fungují bez přestávky dvacet týdnů. Nyní je čas na malou pauzu, aby se projekt naučil pracovat se všemi podněty, které za těch dvacet týdnů přišly. Moc děkujeme všem, kteří našli odvahu do Kreslířů přispět, a pevně doufám, že až se vrátíme, tak nás bude mnohem více. Už teď vás můžeme navnadit, že návrat to bude velkolepější, než by se mohlo zdát. Jaký? To se zatím nechte překvapit. Prozradíme jen to, že nás čekají na stránkách PCFU velké změny, které pocítíte zejména vy, naši přispěvatelé. Jaké změny to budou a co na vás čekáme, to se dozvíte během následujících tří týdnů. Držte nám palce a těšíme se na vás opět v říjnu.

Téma #20 - Komix
Téma týdne

Jména jako Robert Crumber, Max Anderson, nebo Ondřej Sekora. Tito všichni jsou autoři specifické formy výtvarného umění, která nestaví výhradně na vizualitě, ale do značné míry na obsahu. Pojďte si v aktuálním tématu týdne i vy, vyzkoušet, jaké to je vytvořit Komix. 

Vyhlášení týdne #19 - Perspective future
Téma týdne

Týden uběhl jako voda a dnes tu máme opět vyhlášení aktuálního tématu týdne. Téma perspektivy bylo skutečně speciální a pouze dva odvážlivci si našli čas ho pro nás vytvořit. Nezbývá než se na výsledky podívat.

Téma #19 - Perspective future
Téma týdne

O perspektivní budoucnosti mluví kde kdo, o perspektivě při kreslení v podstatě taky kde kdo, ale trénink dělá mistra, takže se podíváme na příklady, jak se dá perspektiva využít a zneužít v kreslení.

Vyhlášení týdne #18 - Japonská kresba
Téma týdne

Další kreslící týden na Kreslířích byl ve znamení japonské kresby. I když do této chvíle došly jen dva výkresy, v očekávání jsou další tři, které během následujících dnů doplníme. Nuže, pojďme se podívat na výsledek.

Téma #18 - Japonská kresba
Téma týdne

Osmnáctým tématem týdne načínáme zcela novou kategorii předloh kresby. Projdeme si v ní světové styly malby a kreslení a potom zamíříme i ke konkrétním autorům. Účeleme je, abyste si mohli vyzkoušet více stylů a třeba najít něco nového, o čem jste ani nevděli, že vám tak jde. 

 

Vyhlášení týdne #17 - Face to face
Téma týdne

Týden je opět za námi a před námi je každotýdenní vyhlášení tématu. Děkujeme za vaše obrázky, ač se jich opět sešlo málo, doufáme, že až skoční prázdniny sejdeme se opět v hojném počtu. Proto těm, kteří to doposud nevzdali děkujeme za účast. 

Téma #17 - Face to face
Téma týdne

Závěr pásma realistické kresby se blíží ke konci. Vše, co jsme trénovali v minulých tématech bychom teď rádi, abyste využili při kresbě portrétu. Spousta lidí se tomuto vyhýbá... je to těžké, náročné...není. Pokud si sednete a pustíte se, uvidíte, že jen tak rozkreslenou kresbu nevyhodíte. Tak co, jdete do toho s námi?

Vyhlášení týdne #16 - Nad věžemi města našich příběhů
Téma týdne

Další týden utekl jako voda a máme tu další vyhlášení tématu týdne, který vás žádal, abyste vytvořili obrázek, kde jste měli znázornit město vaší fantazie, nebo snů. Toto složité zadání, které si žádá hodně invence a času způsobilo, že nám přišlo velice málo obrázku. Já to beru jako trefnou zkušenost a pro příště vám budu dávat časově méně náročná témata. Pevně doufám, že Kreslířům zachováte přízeň, protože tento projekt bez vašich obrázků nemůže existovat. Nuže, pojďme se podívat na výsledek.

Hyperrealistické akvárko
Kreslíři - Blog

Riusuke Fukahori, Keng Lye 
Asiaté nás dennodenně překvapují
. Pokud chcete vidět rybičky snad více než živé, pokochejte se prací těchto dvou umělců, kteří využívají vrstvenou metodu malby.