PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Blog

Novinky i starožitnosti ze světa uměleckého, inspirativního a kulturního. Přiblížíme Vám naše postřehy, poukážeme na zajímavosti, které jste možná tušili, možná ne. Každopádně pokud Vy sami byste objevili něco, co by Vám na webu chybělo, obraťte se na nás a my s tím něco uděláme.

Články
Hyperrealistické akvárko
Kreslíři - Blog

Riusuke Fukahori, Keng Lye 
Asiaté nás dennodenně překvapují
. Pokud chcete vidět rybičky snad více než živé, pokochejte se prací těchto dvou umělců, kteří využívají vrstvenou metodu malby. 

Kerby Rosanes - Doodler
Kreslíři - Blog

I v 5 ráno může být něco tak inspirativního, že před prací usedám ke klávesnici a ťukám článek. V tomto si prohlédněte něco z tvorby talentovaného umělce Kerbyho Rosanese (23) z Filipín. Jeho kresby chcete, jeho kresby vás doufám uchváátí stejně, jako mne. Je až podivuhodné, jakou fantazii můžou lidé v sobě mít. 

Kája Saudek aneb Komiksový král
Kreslíři - Blog

Představuji vám působivou výstavu českého kreslíře, ilustrátora a komiksového tvůrce, Káji Saudka. Za svůj dosavadní život vytvořil něco kolem dvaceti tisíc kreseb (!) a právě některé z nich se podařilo shromáždit na jednom místě. Olomouc hostuje první souhrnou výstavu tohoto umělce. Pojďte se se mnou podívat do nitra Muzea moderního umění.

Organizace aneb Kdo tu je?
Kreslíři - Blog

Pár organizačních věcí na vás, pár organizačních věcí na mne. Web byl založen a běží (díky Veru) z nějakých vyšších důvodů, proto nač otálet? Než však zečneme, zjistíme, kdo do toho půjde se mnou (?).

Stínování aneb Kde je duše kresby?
Kreslíři - Blog

Další část miniseriálu Teorie kreslení přináší téma Stín/Světlo (černá/bílá), (Jing/Jang). Prostě patří k sobě a dávají vašemu kreslenému objektu život, tvar a hloubku. Stínování je nejpracnější kapitola samotné kresby. A teď jak se u nás říká: "Show me!"

Spící Medúsa: Rozhovor s Coreyemmah a pozvánka na výstavu
Kreslíři - Blog

Rozhodli jsme se vám jednou za čas přinášet rozhovory se zajímavými tvůrčími osobnostmi, které mají povětšinou společné to, že umělecky tvořit teprve začínají. Dnešní článek vás zavede na první vernisáž Coreyemmah Seithr, která se konala v čajovně Seraf. Příklad Coreyemmah ukazuje, že vernisáž není výsadou známých uměleckých osobností, ale může si jí zařídit kdokoli, kdo má dostatečně tvořivou duši a odvahu. Nyní se však pojďme podívat na vernisáž k výstavě Spící Medúsa a poznat, co vede mladé tvůrce vyjít se svým uměním na veřejnost.

Tužka aneb Od uhlíku k fenoménu
Kreslíři - Blog

Papír a tužka - odvěcí nerozluční přítelé. Společně tvoří, společně prezentují, společně ukazují světu krásy skutečné i neskutečné. Pokud máte tužku, máte v ruce skoro celý svět!

Techniky aneb vyberete si?
Kreslíři - Blog

Než se dáme do samotného kreslení, vložím sem sérii článků s nějakým letmým pohledem do světa kreslení. Jak už tomu bývá – nejdřív teorie, potom praxe. V dnešním příspěvku se podíváme na nejpoužívanější techniky a pomůcky. Čtěte dále.