PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Téma týdne

Téma týdne je unikátní projekt, založen na mírném pošťuchování k dokončení výkresu. Začátkem týdne bude zadána kresba, o kterou byste se měli pokusit. Složitá není, budeme se pokoušet nabídnout Vám různá kreslící vyžití. Od krajinek, zátiší, až po ruku nebo rovnou celou postavu, portrét. Každý si najde to své. Samozřejmě začneme od jednodušších a postupně se budeme propracovávat až na vrchol tvorby. Ukažte, co ve Vás je. Rádi Vás podpoříme, poradíme, pokud budete mít zájem. Pokud budete mít návrhy na témata nebo nějaké novinky, neváhejte a konaktujte nás na e-mail. Budeme jedině rádi za spolupráci.

 

Vaše díla posílejte na kresliri@pcfu.cz

 

Články
Vyhlášení tématu #15 - Shut up!
Téma týdne

Tento týden sice méně výkresů, ale zato velice snaživých. Podívejte se, jak dopadl týden patnáctý v podání kreslířů.

Téma #15 - Shut up!
Téma týdne

U předobědové kávy se nejlépe píše a přemýšlí, trust me. A protože jste minulý týden zapojili fantazii, teď ji necháme relativně odpočinout a opět se vrátíme k realistické kresbě. V kreslícím týdnu s visačkou 15 budeme pokračovat v detailech tváře a už nám toho moc nezbývá - rty.

Vyhlášení týdne #14 - Vstup do světa fantazie
Téma týdne

Tento kreslící týden byl do jisté míry dost speciální. Zcela jsme se odchýlili od běžných forem a zkusili vytvořit něco, co patří jen naší fantazii. Volně užitá technika, která byla pouze omezeno užitím barev nás nasměrovala ke zcela autentickým a osobním výtvorům, které nám měly pomoct naleznout své vlastní výtvarné ztvárnění. Nejisté téma imaginárního vstupu do imaginárního světa dávalo zcela volné pole působnosti. Musím říct, že vy, co jste mi poslali své výsledky, jste mě velice potěšili, protože to opravdu stojí za to. Podívejte se sami. 

Téma #14 - Vstup do světa fantazie
Téma týdne

Zdravím vás, kreslíři. Přicházím již s čtrnáctým tématem týdne. Stále ještě naplňujeme můj program „Od nejista ke věžím“. V minulém tématu jsme si vyzkoušeli dát národní podtext stromu. Moc se vám to povedlo, a abyste věděli, nebylo to bezúčelné. Na konci tohoto programu všechno, co jsme se naučili, opět spojíme. Dnes se však podíváme na takový vrcholový předstupeň celého programu, kdy to bude hodně hravé a snad vás to bude bavit.

Vyhlášení tématu #13 - Eye contact, please!
Téma týdne

Nedělní čas oběda patří dobrému jídlu a již tradičně vyhlášení tématu týdne. Ve schránce se mi sešlo snad nejvíce výkresů za celou dobu načeho kreslířského putování. A pak, že je 13 číslo nešťastné! Posuďte sami, jak se našim účastníkům tento týden vedlo.

Téma #13 - Eye contact, please!
Téma týdne

Není divu, že je oko jedním z nejčastěji kreslených témat. I vy si tentokrát můžete vyzkoušet nakreslit část obličeje, která o člověku řekne často více, než by sám člověk rád. Doufám, že vám zase nevadí makat.

Vyhodnocení týdne #12 Národní strom
Téma týdne

Týden se s týdnem sešel a já se s vámi mohu opět podělit o díla, která byla zaslána v rámci aktuálního tématu týdne. Opět se sešla zajímavá sbírka velice různorodých obrázků, které rozhodně stojí za prohlídku. Ostatně téma Národního stromu se ukázalo jako velice hravé a zároveň i myšlenkově bohaté. Ale nechme slova stranou a pojďme se podívat na výsledky. 

Téma #12 Národní strom
Téma týdne

Nový týden na kreslířích by měl přinést i nové téma a tak tomu také bude. Přemýšleli jste někdy o významech stromů, které potkáváte v krajině. To, že máme v České republice národní strom lípu, asi ví každý. Pojetí národní stromu je však v čase dost proměnné a pro každého je národní strom něco jiného. Já po vás budu chtít, abyste jakoukoli technikou nakreslili strom. A to rovnou strom národní, tak jak si ho představujete vy. Nebojte se použít fantazii, pokud vám lípa nestačí, přikreslete si tam cokoli, co vám jí znárodní, tedy, lépe řečeno, udělá více národní.

Vyhlášení týdne #11 - Jedním uchem tam a druhým ven
Téma týdne

Týden se nám s týdnem sešel a my vám opět můžem představit vaše kresebná dílka, která jste zaslali do tématu, který vás zaúkoloval kreslením ucha. Jsem moc rád, že jste opět investovali svůj čas do kreslící chvilky s PCFU a pojďme se podívat na výsledky.

Téma #11 - Jedním uchem tam a druhým ven
Téma týdne

Vítejte u dalšího tématu. Ne, nebudeme kreslit kočičky, nebojte. Zaměříme se opět na realistickou kresbu, která nás zase o něco posune k celkovému zvládnutí portrétu. Minulý týden jste odpočívali, teď budeme zase makat.