PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Téma týdne

Téma týdne je unikátní projekt, založen na mírném pošťuchování k dokončení výkresu. Začátkem týdne bude zadána kresba, o kterou byste se měli pokusit. Složitá není, budeme se pokoušet nabídnout Vám různá kreslící vyžití. Od krajinek, zátiší, až po ruku nebo rovnou celou postavu, portrét. Každý si najde to své. Samozřejmě začneme od jednodušších a postupně se budeme propracovávat až na vrchol tvorby. Ukažte, co ve Vás je. Rádi Vás podpoříme, poradíme, pokud budete mít zájem. Pokud budete mít návrhy na témata nebo nějaké novinky, neváhejte a konaktujte nás na e-mail. Budeme jedině rádi za spolupráci.

 

Vaše díla posílejte na kresliri@pcfu.cz

 

Články
Vyhlášení týdne #10 Steampunková abstrakce
Téma týdne

Již desátý kreslící týden je za námi a já vám opět mohu představit výsledky, které se sešly. Bylo jich tentokrát sedm a rozhodně stojí za prohlídku. Tématem byl tentokrát abstraktní Steampunk a zdá se, že vás to velice bavilo. Nebudu to dále zdržovat a pojďme se podívat na výsledky.

Téma #10 Steampunková abstrakce
Téma týdne

V minulém tématu týdne z mé ruky jsme došli na konec našeho programu Od nejista ke věžím. Jak jsem již předeslal na začátku, tento program bude mít tři vždy trochu odlišné roviny. První máme tedy za sebou. Vyzkoušeli jsme si abstrakci volnou, tematicky trochu omezenou, dostali jsme se ke stínování a vyzkoušeli první barvy a základy perspektivy. Druhé kolo bude tematicky více omezené a budu po vás vyžadovat větší preciznost a rozmyšlenost.

Vyhlášení tématu #9 - Figure Fast
Téma týdne

Rychlá skica postavy nám mnohdy hodně neřekne, ale je to nejlepší způsob jak si natrénovat oko a pozorovací smysl. Pojďte se podívat, jak se se skicou poprali naši účastníci.

Téma #9 - Figure fast
Téma týdne

A je to tady. Konečně se dostáváme ke kresbě postavy, která je nejen složitá ale taktéž velice zajímavá. Ale abych vás hned neumořila, začneme zlehka rychlokresbou. Ať si účastníci trochu oddechnou od stínové a přesnostní buzerace.

Vyhodnocení týdne #8 - Město bez lidí
Téma týdne

Je tu nedělní poledne a tedy čas pro odhalení toho, co jste za poslední týden vytvořili v rámci Kreslířů. Tentokrát se sešlo celkem pět obrázků, který každý trochu jinak vystihl neurčité téma město bez lidí. Vaším úkolem bylo použít tři barvy a perspektivu. Už nyní mohu říci, že se to všem zadařilo. A zaslouží si pochvalu za účast. Pojďme však ke konkrétním výsledkům.

Téma #8 Město bez lidí
Téma týdne

Vítám vás u dalšího tématu týdne. Už jsme si zvykli, že zatímco Roxi pro vás připravuje svým způsobem náročné kresby, které vás skutečně mají naučit tomu nejlepšímu, co jde, se mnou si tak trochu hrajeme. Ne jinak tomu bude i tentokrát. Dnes jsem si pro vás připravil jedno mé velice oblíbené téma, co do významu, tak do techniky kresby. Minule jsme si vyzkoušeli pracovat s barvami. To se nám bude ještě hodit později, teď opět barvy trochu omezíme a vrhneme se na poněkud chmurné téma.

Vyhodnocení týdne #7 - Chodidlo
Téma týdne

I tento týden se kreslíři snažili a v mailové schránce mi přistálo pár povedených výkresů. Kresba chodidla není z těch jednoduchých, protože když to odfláknete, můžete zkazit celý dojem při kreslení postavy. Proto se zatím zaměřuju na jednodlivé části těla, abychom z toho pak poskládali celého člověka.

 

 

Téma #7 - Chodíme, kreslíme, tvoříme.
Téma týdne

Šťastná sedmička s námi, tzn. kreslíme už sedmý týden! To jsou skoro dva měsíce! Děkujeme!

V tomto tématu se přesuneme o něco níže a zaměříme se na nohy, resp. chodidlo. Je to proporcionálně o něco jednodušší než kreslení ruky, tak doufám, že jste po minulém odpočinkovém orientálním týdnu ready zase vzít do ruky tužku a pokračovat v našem realistickém seriálu.

Vyhodnocení týdne #6 Orientální krajina
Téma týdne

K nedělnímu poledni již tradičně patří vyhodnocení posledního tématu týdne. Minulý týden jsme vyhlásili Orientální kresbu krajiny a musím říct, že výsledky, které dorazily, stojí za pozornost a zhlédnutí. Nebudu to příliš natahovat. Moc děkuji za vaše příspěvky a všem odvážlivcům, kteří přispívají dlouhodobě, nebo se právě přidali, děkuji za váš čas a zájem. Nyní již pojďme k vyhodnocení.

Téma #6 Orientální kresba krajiny
Téma týdne

Dnešní téma kreslířů se dostává do poloviny mého programu "Od nejista ke věžím". Možná se bude zdát trochu jako odbočka, ale není tomu tak. V tomto tématu vyzkoušíme dvě nové věci. Předně to bude poprvé, kdy nedostane žádný vzor a předlohu a bude zcela na vás, co nakreslíte. Za druhé to pak je naše první užití více barev. A jako zastřešující celek pak vaším tématem bude orientální tématika, orientální krajina, či jen orientální barvy. Na první pohled by tam však mělo být rozpoznatelné orientální téma. Jaké? To je na vás. Pravidla jsou tedy taková, váš obrázek musí splňovat tyto požadavky: