PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Téma týdne

Téma týdne je unikátní projekt, založen na mírném pošťuchování k dokončení výkresu. Začátkem týdne bude zadána kresba, o kterou byste se měli pokusit. Složitá není, budeme se pokoušet nabídnout Vám různá kreslící vyžití. Od krajinek, zátiší, až po ruku nebo rovnou celou postavu, portrét. Každý si najde to své. Samozřejmě začneme od jednodušších a postupně se budeme propracovávat až na vrchol tvorby. Ukažte, co ve Vás je. Rádi Vás podpoříme, poradíme, pokud budete mít zájem. Pokud budete mít návrhy na témata nebo nějaké novinky, neváhejte a konaktujte nás na e-mail. Budeme jedině rádi za spolupráci.

 

Vaše díla posílejte na kresliri@pcfu.cz

 

Články
Vyhodnocení týdne #5 (téma #42) - Hands up!
Téma týdne

Je tu neděle, je tu vyhlášení a vy se pojďte podívat, která díla se mi na mailu sešla. Ono je kreslení a kreslení. Přiznám se, že téma jsem vybrala poněkud složitější, ale bylo avizováno a někteří se ho zhostili s pečlivostí. Tak, jak by to mělo být.

Téma #42 - Hands up!
Téma týdne

Dovolila jsem si malé přeskočení v číslování, nicméně to nic nemění na faktu, že po vyhlášení tématu předchozího přicházím s dalším kreslícím challengem. Konečně se pustíme do něčeho náročnějšího, neméně zajímavého. Teď se právě budeme po krocích dostávat do malého umění kresby lidského těla. A abychom to nepřeháněli, začněme zlehka první částí, tj. rukou. Pojďte do toho!

Vyhodnocení týdne #4 - ARK
Téma týdne

Sedm dní jste měli na nakreslení svého obrázku, Dle tématu týdne, které jsme si vyhlásili a dnes se již můžete těšit na výsledky ostatních. Jako téma jsme si zvolili Abstrkatní rychlokresbu krajiny a vaším úkolem bylo vytvořit v určeném časovém limitu kresbu krajiny, kterou jste však měli obohatit nad rámec reality a nedávat jí zcela jasné hrany. To se vám povedlo a opět se tu sešla velice hezká sbírka obrázků.

Téma #4 - Abstraktní rychlokresba krajiny
Téma týdne

Neboli zkráceně ARK nás zavede na pokraj jistoty a nejistoty, teď mám na mysli samozřejmě tu kreslící jistotu. Podíváme se totiž na tři témata zároveň a každé jen tak naťukneme. Za prvé budeme pokračovat v kresbě lehké abstrakce. Základ je zachovat nejisté hrany, ne úplně zřetelné proporce toho, co kreslíme a dát do objektů trochu své vlastní fantazie. Druhé témat bude rychlo-kresba v tom pojetí, že obrázek by vám neměl zabrat moc času. Určitě si časový limit: 10, 15, 20 minut a během toho jej nakreslete. Do mailu mi pak napište, za jak dlouho se vám to povedlo a zda jste zachovali svůj předem stanovený časový limit, výsledky pak budou obsahovat i tento údaj. Třetím tématem pak bude krajinná kresba. Výsledkem by totiž měla být rychle nakreslená krajina s abstraktními prvky. Podobně jako na předlohách. 

Vyhodnocení týdne #3 - Tečkovaná
Téma týdne

Máme za sebou již třetí téma týdne, které bylo tentokrát na stínování pomocí tečkování. Sešlo se nám sedm obrázků, za které bych chtěl poděkovat a zároveň se sklonit před nápady a přístupem některých z vás. Nebudeme to dlouho natahovat a rovnou přistoupíme ke zveřejnění výsledků.

Téma #3 - Shadow of the sun
Téma týdne

Welcome do mého druhého tématu a celkově do tématu třetího na kreslířích. Tentkrát se opět zaměříme na stíny ale malinko jinak. Zkuste to trochu jinak - zábavněji. Fantazii se meze nekladou.

Vyhodnocení týdne #2 - Abstrakce!
Téma týdne

Druhý týden tematického kreslení je za námi! Jste skvělí, že vás to baví a vítám mezi námi novou kreslířku Katku. Aktuální téma, kterým byla abstrakce, jste myslím zvládli na výbornou a mě nezbývá než vám ještě jednou poděkovat za čas, který tomu věnujeme a těším se opět na nakreslenou s dalším tématem týdne.
A zde už výsledky, samozřejmě.

Vyhodnocení týdne #1- Polštářová bitka
Téma týdne

Máme za sebou první téma týdne, které jsem nazvala Polštářová bitka. Doufám, že se s tím účastníci moc neprali a sami uvidíte, že to zvládli obstojně.

Abstrakce!
Téma týdne

Vítám vás u druhého tématu týdne v rámci našich kreslířů. Minulý týden jste mohli být svědky vyhlášení prvního tématu, které měla pod taktovkou Roxi a vyzkoušet si tak stínování. Moje témata týdne budou chodit jinou cestou. V rámci mého programu, který jsem poněkud vzletně nazval „Od nejista ke věžím“, budeme postupně poznávat svět kolem sebe pomocí tužky, později i jinými kresebnými prostředky.

„Polštářová bitka“
Téma týdne

První téma týdne, první Vaše pokusy. Pojďte do toho s námi!