PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Vítejte v sekci Kreslíři!

Vítám Vás mezi námi, kreslícími maniaky, nebo jen nadšenci víkendového kreslení u telefonátů, počítače, během školních hodin a podobných situací. Kreslení není na škodu! Prý pomáhá při odbourávání stresu, při přílišné hyperaktivitě, při nudě a dalších. Skvělé, že?

zdroj: www.jdhillberry.com

Chceme Vám nabídnout prostor, kde se můžete, s naší pomocí a (odbornou) radou, začít učit kreslit, pokud si myslíte, že Vám to nejde. (Garantuji, že Vám to jde, jen jste o tuto svoji přednost ještě nezakopli.) Nebo se zdokonalujte pod vedením naší skvělé Anne, která tomu rozumí víc než dost. Chtěli bychom, aby se Vám tu u nás líbilo, abyste byli spokojeni se svými dosaženými výsledky a zlepšovali se. Nabídneme Vám radu, kritiku a povzbuzení. Slibujeme, že na Vás budeme hodní a půjdeme příkladem. Zapojte se. Kreslení zdar!

Roxi

Zdroj obrázku: www.jdhillberry.com

Kam dál:

Téma #16 - Nad věžemi města našich příběhů
Téma týdne

V první řadě to tedy bude značná vlastní invence při tvorbě a zhmotnění vašeho smyšleného města. Použijeme perspektivu, barvy i stínování. To vše by ve vašich obrázcích mělo být. Zbytek pojetí je zcela na vás. Moc se těším na vaše výtvory a jsme rád, že jste zůstali až do konce.

Vyhlášení tématu #15 - Shut up!
Téma týdne

Tento týden sice méně výkresů, ale zato velice snaživých. Podívejte se, jak dopadl týden patnáctý v podání kreslířů.

Téma #15 - Shut up!
Téma týdne

U předobědové kávy se nejlépe píše a přemýšlí, trust me. A protože jste minulý týden zapojili fantazii, teď ji necháme relativně odpočinout a opět se vrátíme k realistické kresbě. V kreslícím týdnu s visačkou 15 budeme pokračovat v detailech tváře a už nám toho moc nezbývá - rty.

Vyhlášení týdne #14 - Vstup do světa fantazie
Téma týdne

Tento kreslící týden byl do jisté míry dost speciální. Zcela jsme se odchýlili od běžných forem a zkusili vytvořit něco, co patří jen naší fantazii. Volně užitá technika, která byla pouze omezeno užitím barev nás nasměrovala ke zcela autentickým a osobním výtvorům, které nám měly pomoct naleznout své vlastní výtvarné ztvárnění. Nejisté téma imaginárního vstupu do imaginárního světa dávalo zcela volné pole působnosti. Musím říct, že vy, co jste mi poslali své výsledky, jste mě velice potěšili, protože to opravdu stojí za to. Podívejte se sami. 

Téma #14 - Vstup do světa fantazie
Téma týdne

Zdravím vás, kreslíři. Přicházím již s čtrnáctým tématem týdne. Stále ještě naplňujeme můj program „Od nejista ke věžím“. V minulém tématu jsme si vyzkoušeli dát národní podtext stromu. Moc se vám to povedlo, a abyste věděli, nebylo to bezúčelné. Na konci tohoto programu všechno, co jsme se naučili, opět spojíme. Dnes se však podíváme na takový vrcholový předstupeň celého programu, kdy to bude hodně hravé a snad vás to bude bavit.

Vyhlášení tématu #13 - Eye contact, please!
Téma týdne

Nedělní čas oběda patří dobrému jídlu a již tradičně vyhlášení tématu týdne. Ve schránce se mi sešlo snad nejvíce výkresů za celou dobu načeho kreslířského putování. A pak, že je 13 číslo nešťastné! Posuďte sami, jak se našim účastníkům tento týden vedlo.

Téma #13 - Eye contact, please!
Téma týdne

Není divu, že je oko jedním z nejčastěji kreslených témat. I vy si tentokrát můžete vyzkoušet nakreslit část obličeje, která o člověku řekne často více, než by sám člověk rád. Doufám, že vám zase nevadí makat.

Vyhodnocení týdne #12 Národní strom
Téma týdne

Týden se s týdnem sešel a já se s vámi mohu opět podělit o díla, která byla zaslána v rámci aktuálního tématu týdne. Opět se sešla zajímavá sbírka velice různorodých obrázků, které rozhodně stojí za prohlídku. Ostatně téma Národního stromu se ukázalo jako velice hravé a zároveň i myšlenkově bohaté. Ale nechme slova stranou a pojďme se podívat na výsledky. 

Téma #12 Národní strom
Téma týdne

Nový týden na kreslířích by měl přinést i nové téma a tak tomu také bude. Přemýšleli jste někdy o významech stromů, které potkáváte v krajině. To, že máme v České republice národní strom lípu, asi ví každý. Pojetí národní stromu je však v čase dost proměnné a pro každého je národní strom něco jiného. Já po vás budu chtít, abyste jakoukoli technikou nakreslili strom. A to rovnou strom národní, tak jak si ho představujete vy. Nebojte se použít fantazii, pokud vám lípa nestačí, přikreslete si tam cokoli, co vám jí znárodní, tedy, lépe řečeno, udělá více národní.

Vyhlášení týdne #11 - Jedním uchem tam a druhým ven
Téma týdne

Týden se nám s týdnem sešel a my vám opět můžem představit vaše kresebná dílka, která jste zaslali do tématu, který vás zaúkoloval kreslením ucha. Jsem moc rád, že jste opět investovali svůj čas do kreslící chvilky s PCFU a pojďme se podívat na výsledky.