PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Vítejte v sekci Kreslíři!

Vítám Vás mezi námi, kreslícími maniaky, nebo jen nadšenci víkendového kreslení u telefonátů, počítače, během školních hodin a podobných situací. Kreslení není na škodu! Prý pomáhá při odbourávání stresu, při přílišné hyperaktivitě, při nudě a dalších. Skvělé, že?

zdroj: www.jdhillberry.com

Chceme Vám nabídnout prostor, kde se můžete, s naší pomocí a (odbornou) radou, začít učit kreslit, pokud si myslíte, že Vám to nejde. (Garantuji, že Vám to jde, jen jste o tuto svoji přednost ještě nezakopli.) Nebo se zdokonalujte pod vedením naší skvělé Anne, která tomu rozumí víc než dost. Chtěli bychom, aby se Vám tu u nás líbilo, abyste byli spokojeni se svými dosaženými výsledky a zlepšovali se. Nabídneme Vám radu, kritiku a povzbuzení. Slibujeme, že na Vás budeme hodní a půjdeme příkladem. Zapojte se. Kreslení zdar!

Roxi

Zdroj obrázku: www.jdhillberry.com

Kam dál:

Téma #11 - Jedním uchem tam a druhým ven
Téma týdne

Vítejte u dalšího tématu. Ne, nebudeme kreslit kočičky, nebojte. Zaměříme se opět na realistickou kresbu, která nás zase o něco posune k celkovému zvládnutí portrétu. Minulý týden jste odpočívali, teď budeme zase makat.

Vyhlášení týdne #10 Steampunková abstrakce
Téma týdne

Již desátý kreslící týden je za námi a já vám opět mohu představit výsledky, které se sešly. Bylo jich tentokrát sedm a rozhodně stojí za prohlídku. Tématem byl tentokrát abstraktní Steampunk a zdá se, že vás to velice bavilo. Nebudu to dále zdržovat a pojďme se podívat na výsledky.

Téma #10 Steampunková abstrakce
Téma týdne

V minulém tématu týdne z mé ruky jsme došli na konec našeho programu Od nejista ke věžím. Jak jsem již předeslal na začátku, tento program bude mít tři vždy trochu odlišné roviny. První máme tedy za sebou. Vyzkoušeli jsme si abstrakci volnou, tematicky trochu omezenou, dostali jsme se ke stínování a vyzkoušeli první barvy a základy perspektivy. Druhé kolo bude tematicky více omezené a budu po vás vyžadovat větší preciznost a rozmyšlenost.

Vyhlášení tématu #9 - Figure Fast
Téma týdne

Rychlá skica postavy nám mnohdy hodně neřekne, ale je to nejlepší způsob jak si natrénovat oko a pozorovací smysl. Pojďte se podívat, jak se se skicou poprali naši účastníci.

Kerby Rosanes - Doodler
Kreslíři - Blog

I v 5 ráno může být něco tak inspirativního, že před prací usedám ke klávesnici a ťukám článek. V tomto si prohlédněte něco z tvorby talentovaného umělce Kerbyho Rosanese (23) z Filipín. Jeho kresby chcete, jeho kresby vás doufám uchváátí stejně, jako mne. Je až podivuhodné, jakou fantazii můžou lidé v sobě mít. 

Téma #9 - Figure fast
Téma týdne

A je to tady. Konečně se dostáváme ke kresbě postavy, která je nejen složitá ale taktéž velice zajímavá. Ale abych vás hned neumořila, začneme zlehka rychlokresbou. Ať si účastníci trochu oddechnou od stínové a přesnostní buzerace.

Vyhodnocení týdne #8 - Město bez lidí
Téma týdne

Je tu nedělní poledne a tedy čas pro odhalení toho, co jste za poslední týden vytvořili v rámci Kreslířů. Tentokrát se sešlo celkem pět obrázků, který každý trochu jinak vystihl neurčité téma město bez lidí. Vaším úkolem bylo použít tři barvy a perspektivu. Už nyní mohu říci, že se to všem zadařilo. A zaslouží si pochvalu za účast. Pojďme však ke konkrétním výsledkům.

Téma #8 Město bez lidí
Téma týdne

Vítám vás u dalšího tématu týdne. Už jsme si zvykli, že zatímco Roxi pro vás připravuje svým způsobem náročné kresby, které vás skutečně mají naučit tomu nejlepšímu, co jde, se mnou si tak trochu hrajeme. Ne jinak tomu bude i tentokrát. Dnes jsem si pro vás připravil jedno mé velice oblíbené téma, co do významu, tak do techniky kresby. Minule jsme si vyzkoušeli pracovat s barvami. To se nám bude ještě hodit později, teď opět barvy trochu omezíme a vrhneme se na poněkud chmurné téma.

Vyhodnocení týdne #7 - Chodidlo
Téma týdne

I tento týden se kreslíři snažili a v mailové schránce mi přistálo pár povedených výkresů. Kresba chodidla není z těch jednoduchých, protože když to odfláknete, můžete zkazit celý dojem při kreslení postavy. Proto se zatím zaměřuju na jednodlivé části těla, abychom z toho pak poskládali celého člověka.

 

 

Téma #7 - Chodíme, kreslíme, tvoříme.
Téma týdne

Šťastná sedmička s námi, tzn. kreslíme už sedmý týden! To jsou skoro dva měsíce! Děkujeme!

V tomto tématu se přesuneme o něco níže a zaměříme se na nohy, resp. chodidlo. Je to proporcionálně o něco jednodušší než kreslení ruky, tak doufám, že jste po minulém odpočinkovém orientálním týdnu ready zase vzít do ruky tužku a pokračovat v našem realistickém seriálu.