PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Vítejte v sekci Kreslíři!

Vítám Vás mezi námi, kreslícími maniaky, nebo jen nadšenci víkendového kreslení u telefonátů, počítače, během školních hodin a podobných situací. Kreslení není na škodu! Prý pomáhá při odbourávání stresu, při přílišné hyperaktivitě, při nudě a dalších. Skvělé, že?

zdroj: www.jdhillberry.com

Chceme Vám nabídnout prostor, kde se můžete, s naší pomocí a (odbornou) radou, začít učit kreslit, pokud si myslíte, že Vám to nejde. (Garantuji, že Vám to jde, jen jste o tuto svoji přednost ještě nezakopli.) Nebo se zdokonalujte pod vedením naší skvělé Anne, která tomu rozumí víc než dost. Chtěli bychom, aby se Vám tu u nás líbilo, abyste byli spokojeni se svými dosaženými výsledky a zlepšovali se. Nabídneme Vám radu, kritiku a povzbuzení. Slibujeme, že na Vás budeme hodní a půjdeme příkladem. Zapojte se. Kreslení zdar!

Roxi

Zdroj obrázku: www.jdhillberry.com

Kam dál:

Vyhodnocení týdne #6 Orientální krajina
Téma týdne

K nedělnímu poledni již tradičně patří vyhodnocení posledního tématu týdne. Minulý týden jsme vyhlásili Orientální kresbu krajiny a musím říct, že výsledky, které dorazily, stojí za pozornost a zhlédnutí. Nebudu to příliš natahovat. Moc děkuji za vaše příspěvky a všem odvážlivcům, kteří přispívají dlouhodobě, nebo se právě přidali, děkuji za váš čas a zájem. Nyní již pojďme k vyhodnocení.

Téma #6 Orientální kresba krajiny
Téma týdne

Dnešní téma kreslířů se dostává do poloviny mého programu "Od nejista ke věžím". Možná se bude zdát trochu jako odbočka, ale není tomu tak. V tomto tématu vyzkoušíme dvě nové věci. Předně to bude poprvé, kdy nedostane žádný vzor a předlohu a bude zcela na vás, co nakreslíte. Za druhé to pak je naše první užití více barev. A jako zastřešující celek pak vaším tématem bude orientální tématika, orientální krajina, či jen orientální barvy. Na první pohled by tam však mělo být rozpoznatelné orientální téma. Jaké? To je na vás. Pravidla jsou tedy taková, váš obrázek musí splňovat tyto požadavky:

Vyhodnocení týdne #5 (téma #42) - Hands up!
Téma týdne

Je tu neděle, je tu vyhlášení a vy se pojďte podívat, která díla se mi na mailu sešla. Ono je kreslení a kreslení. Přiznám se, že téma jsem vybrala poněkud složitější, ale bylo avizováno a někteří se ho zhostili s pečlivostí. Tak, jak by to mělo být.

Téma #42 - Hands up!
Téma týdne

Dovolila jsem si malé přeskočení v číslování, nicméně to nic nemění na faktu, že po vyhlášení tématu předchozího přicházím s dalším kreslícím challengem. Konečně se pustíme do něčeho náročnějšího, neméně zajímavého. Teď se právě budeme po krocích dostávat do malého umění kresby lidského těla. A abychom to nepřeháněli, začněme zlehka první částí, tj. rukou. Pojďte do toho!

Vyhodnocení týdne #4 - ARK
Téma týdne

Sedm dní jste měli na nakreslení svého obrázku, Dle tématu týdne, které jsme si vyhlásili a dnes se již můžete těšit na výsledky ostatních. Jako téma jsme si zvolili Abstrkatní rychlokresbu krajiny a vaším úkolem bylo vytvořit v určeném časovém limitu kresbu krajiny, kterou jste však měli obohatit nad rámec reality a nedávat jí zcela jasné hrany. To se vám povedlo a opět se tu sešla velice hezká sbírka obrázků.

Téma #4 - Abstraktní rychlokresba krajiny
Téma týdne

Neboli zkráceně ARK nás zavede na pokraj jistoty a nejistoty, teď mám na mysli samozřejmě tu kreslící jistotu. Podíváme se totiž na tři témata zároveň a každé jen tak naťukneme. Za prvé budeme pokračovat v kresbě lehké abstrakce. Základ je zachovat nejisté hrany, ne úplně zřetelné proporce toho, co kreslíme a dát do objektů trochu své vlastní fantazie. Druhé témat bude rychlo-kresba v tom pojetí, že obrázek by vám neměl zabrat moc času. Určitě si časový limit: 10, 15, 20 minut a během toho jej nakreslete. Do mailu mi pak napište, za jak dlouho se vám to povedlo a zda jste zachovali svůj předem stanovený časový limit, výsledky pak budou obsahovat i tento údaj. Třetím tématem pak bude krajinná kresba. Výsledkem by totiž měla být rychle nakreslená krajina s abstraktními prvky. Podobně jako na předlohách. 

Vyhodnocení týdne #3 - Tečkovaná
Téma týdne

Máme za sebou již třetí téma týdne, které bylo tentokrát na stínování pomocí tečkování. Sešlo se nám sedm obrázků, za které bych chtěl poděkovat a zároveň se sklonit před nápady a přístupem některých z vás. Nebudeme to dlouho natahovat a rovnou přistoupíme ke zveřejnění výsledků.

Téma #3 - Shadow of the sun
Téma týdne

Welcome do mého druhého tématu a celkově do tématu třetího na kreslířích. Tentkrát se opět zaměříme na stíny ale malinko jinak. Zkuste to trochu jinak - zábavněji. Fantazii se meze nekladou.

Vyhodnocení týdne #2 - Abstrakce!
Téma týdne

Druhý týden tematického kreslení je za námi! Jste skvělí, že vás to baví a vítám mezi námi novou kreslířku Katku. Aktuální téma, kterým byla abstrakce, jste myslím zvládli na výbornou a mě nezbývá než vám ještě jednou poděkovat za čas, který tomu věnujeme a těším se opět na nakreslenou s dalším tématem týdne.
A zde už výsledky, samozřejmě.

Vyhodnocení týdne #1- Polštářová bitka
Téma týdne

Máme za sebou první téma týdne, které jsem nazvala Polštářová bitka. Doufám, že se s tím účastníci moc neprali a sami uvidíte, že to zvládli obstojně.