PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Blog

Místo pro články o zajímavostech ze světa módy, které stojí za to znát.

Články
Ve vousech rozkvetlých…
Móda - Blog

Bude to možná tak 2 měsíce, co jsem si všimla prvních fotek vousáčů, kteří mají plnou bradu květin. Nejdřív jsem si myslela, že jde jen o nějakou reklamní kampaň či jen úlet internetu, kde je k vidění naprosto všechno. Tak jsem trochu pátrala a prý je z toho hit letošního léta. Sama jsem se tomu trochu divila. Jen při pohledu na fotky si říkám, jak jim to tam sakra drží?

Normcore. Nový trend?
Móda - Blog

O tomto „módním“ trendu jsem poprvé slyšela teprve nedávno a to na rádiu Wave, kterému tímto asi dělám reklamu, ale řekla bych, že to nevadí a určitě se k jeho propagaci hrdě hlásím. Ale zpět k onomu trendu. Jde o hrozně zajímavou věc, protože je to takový trend netrend. Jednoduše, normcore je o tom, být co nejobyčejnější a nejstejnější.

Klobouky
Móda - Blog

Podle mě je velká škoda, že už ho na ulici prakticky nepotkáme. Jak u žen, tak u mužů. Nevím, čím to je. Možná pohodlností. Přeci jen, klobouk je další „zbytečný“ doplněk, který by měl alespoň trochu ladit se zbytkem a to vyžaduje přemýšlení. Dalším důvodem může být to, že mladší ročníky (třeba pod 50 let) mají zafixováno, že klobouk je jen pro staré. No schválně. Kolikrát za den potkáte někoho v klobouku? Jednou nebo dvakrát? A to ještě jeden s těch případů bude stará elegantní paní a druhý bude puberťačka, která je s kloboukem mnohem víc cool a rebelka, ale ve skutečnosti vypadá spíš zoufale.

Crocs, crocsy, crocsky, kroksy...
Móda - Blog

Dnešní článek bude o mojí malé soukromé nenávisti vůči botám Crocs. A protože už je říjen, zima a Crocsy jsou chudinky schované na dně botníku, tak je nutné si je připomenout, protože jich je přeci tak málo a mohlo by hrozit, že upadnou v zapomnění. Ale nebojte se. Ono to s tím botníkem také není tak úplně pravda, protože i dnes, kdy prší a je zima, se mi podařilo tento módní mor na někom zahlédnout. Někdo může namítnout, že existují různé nedírkaté verze. To ano, ale tohle byl ten nejznámější „letní“ model - pantofle. Prostě něčí láska k těmto všestranným botkám je tak silná, že je nosí celoročně. Postačí pouze přidat nějakou tu vrstvu ponožek.

Reportáž o Podzimním Bizzar Bazaaru
Móda - Blog

Ve středu 2. 10. se konala tahle už docela zavedená akce. Místo konání – Papírna. Ještě než povím něco k samotné akci, řekněme si něco málo na úvod.

Bizzar Bazzar má být nevšední blešák, kterého se můžete zúčastnit jako kupující, ale i jako prodávající. Mají zde být k sehnání věci jak použité, tak nové a od originálních tvůrců. Nevím přesně, kolikátý v pořadí byl tento podzimní, ale první bazar se konal v roce 2009. To bylo ještě na Jižáku. Mimochodem, ten prostor má bezva atmosféru. Pamatuju si, jak se mi kamarádka chlubila perfektním prstenem, který tam sehnala jenom za 20,-. Nemohla jsem tomu uvěřit, protože byl opravdu krásný. Řekla jsem si, že příště tam nesmím chybět. A taky že ne. Nakoupila jsem docela dost věcí a utratila jen něco málo přes 150,-. Byla jsem nadšená z toho, že něco takového se koná i v Plzni, kde je to jinak docela bída. Postupně se ze mě stal pravidelný návštěvník.