PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

REGISTRACE: Za legendami a historkami

Již v neděli 21. dubna od 19:00 vás vezmeme za legendami, historkami a příběhy Plzně. Kdysi živé město bylo plné příběhů a povídaček, které měly mnohdy edukativní charakter, mnohdy byly pro pobavení a jindy skrývaly kus historie Plzně. Pojďme tyto příběhy společně poznat. Registrace je otevřena již tradičně pro prvních třicet z vás.

Registrace na vycházku po hradbách

Právě otevíráme registraci třiceti volných míst na vycházku po hradbách, která proběhne 11. dubna od 18:00. Vycházka vás zavede za zbytky fortifikací, bran a věží, které se ještě nacházejí v Plzni. Společně objevíme již z velké části zbouraný fascinující opevňovací systém Plzně, který kdysi budil respekt a byl význačným technickým dílem.

Pár filmových tipů
Filmotéka

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu.

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu:

 

ADAMOVA JABLKA
Co v nás zbylo od pádu prvních lidí? Zbylo něco dobrého? A je možné to zahlédnout? Jób Ivan se o to pokouší u nácka Adama a dalších svých svěřenců.

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ
"My všichni jsme rozumní dospělí. Slyšeli jsme fakta, no ne? Nechcete mi, doufám, říct, že máme věřit syčákovi, když víme, co je zač?! Žil jsem mezi nima dost dlouho, znám je jako svý boty. Ti se už jako lháři RODÍ." Ten kluk to PROSTĚ UDĚLAL. A máme celou škálu argumentačních triků, pomocí kterých o tom přesvědčíme zbytek poroty.

EQUILIBRIUM
Zařídili jsme dokonalý svět bez hříchu - bez vražd, bez zločinu, bez nenávisti, bez emocí. A zabijeme každého, kdo se našemu plánu bude protivit.

HOME (2009)
Úchvatné záběry naší domovské planety doprovází tvrdá fakta o jejím stavu - svět, jak by ho environmentálníma očima měl alespoň jednou vidět každý z nás.

HOŘÍCÍ KEŘ
Pokusil se vyburcovat národ. Ovšem boj proti režimu je vlastně boj proti "svým vlastním" a také boj proti sobě samému, proti své slabosti. Kdo ho tedy bude chtít následovat?

JESUS CAMP
Děti mluví neznámými jazyky, kážou slovo Boží a připravují se na to, jak svojí vírou změní celý svět. Jak své děti vychovávají radikální američtí evangelikálové?

JEŽÍŠ JE NORMÁLNÍ
"Ježíš je normální, úplně normální," zpívá v jedné písničce krajní český charismatik. V Triumfálním centru víry jsou všichni zdraví, šťastní a bohatí a Bůh se prý skrze ně chystá učinit veliké věci v českém národě. V tomto dokumentárním filmu Terezy Nvotové se vám otevře svět křesťanské duchovní extáze.

JOHANKA Z ARKU
Když pro nás bude mít Bůh plán, dokážeme mu porozumět? A když ne, dokážeme si ho sami vymyslet?

KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE
Jednou nácek, vždycky nácek. Ale co kdyby se jeho myšlení změnilo? Co kdyby z toho světa nenávisti chtěl utéct? Cesta pryč od hříchu je ovšem těžká.

MINORITY REPORT
Svět je konečně bez vražd. Lidé se naučili nahlížet do budoucnosti a mají pocit, že to umí dokonale. Dnes už vás nezavřou za vraždu, kterou jste spáchali, ale za tu, kterou jste jednou v budoucnu spáchat chtěli.

POTOMCI LIDÍ
Kde není slyšet křik dětí, tam je slyšet křik dospělých. Dětská hřiště už budou navěky opuštěná.

PRINC EGYPTSKÝ
"Princ egyptský" je umě převyprávěný, zajímavě domyšlený a lidsky velmi silný příběh o vyvedení židů z Egypta, navíc s grafikou, která je dodnes ve světě animace měřítkem kvality.

SCHINDLERŮV SEZNAM
Oskar Schindler zachránil mnoho životů. Kolik ho to stálo? A když se to přepočítá na počet zachráněných, kolik tedy stojí jeden lidský život? Dozvíte se to v tomto oskarovém trháku o Oskarovi.

STALKER
Jste nešťastní? Pomohlo by vám z neštěstí, kdyby se splnila vaše nejhlubší přání? Jděte za Stalkerem a on vás zavede do Zóny - do místa, kde nikdy nejde jít po nějkratší cestě.

ŠMEJDI
Dlouhé roky u nás nepoctiví obchodníci okrádají seniory. Podívejte se na techniky manipulace, které při tom využívají.

ZDROJOVÝ KÓD
Který kvantový paralelní vesmír je ten správný? V kolika z nich jste šťastní a v kolika ne?

ŽIVOT A SMRT V TANVALDU
Cikáni by prý měli mít své vlastní koupaliště, oddělené od koupaliště pro "necikány". Když totiž v Tanvaldu cikáni vyběhli za jedním starším mužem a zezadu ho praštili RUKOJETÍ nože, naprosto jistě ho tím chtěli zabít. Podle místních udělal jedině dobře, že jednoho z nich zastřelil.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře