PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Poslední červnová vycházka: Registrace

Registrujte se na poslední vycházku před prázdninami! Opět se vydáme na oblíbenou obhlídku plzeňských hradeb, které sice již z větší části neexistují, ale jsou s nimi spojené velmi zajímavé události a informace. Vycházka proběhne v úterý 26. Června od 18:00. Je zdarma a jediné, co musíte splnit, je registrace, kterou najdete uvnitř článku. Kapacita je třicet lidí. Kdo se nedostane, může se těšit na další vycházky v září!

Vydejte se po zmizelých místech

Máme tady registraci na další vycházku. 15. června od 18:00 se s námi můžete vydat po zmizelých místech. Vycházka vás provede místy, která doznala za poslední roky výrazné proměny. Vyrazíme od kostela Všech svatých a přes Roudnou a severní část centra zamíříme až na Denisovo nábřeží. Vycházak je zdarma, pouze se musíte registrovat. To můžete udělat uvnitř tohoto článku. 

Vycházka po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku po jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška. Vycházka se uskuteční v neděli 10. června od 9:00 a registrovat se na ní můžete právě zde. 

Kolem hradeb: Registrace

Jít se v Plzni podívat na hradby, to je jako hledat sněžného muže. Nicméně je fakt, že z plzeňských hradeb je alespoň něco k vidění. Vycházka kolem nich bude sice z velké části imaginární, ale můžete se těšit na velkou dávku zajímavých informací. Vycházka se uskuteční v sobotu 2. června od 10:00 a zde se můžete na vycházku registrovat.

Muzejní noc ve sklepě

Přijďte dnes večer do Národopisného muzea, kde bude probíhat Muzejní noc. Ať už se v rámci Muzejní noci, či Noci kostelů rozhodnete navštívit cokoli, nevynechejte právě muzeum na náměstí, kde ve sklepě budou členové spolku ukazovat výstavu Plzeň za socialismu. Krom toho jsme si pro vás připravili i tvorbu ideálního města a hraní socialistických her. Muzejní noc bude probíhat v budově NPM na náměstí Republiky 13. 25. května od 19:00 do 23:00 SELČ.

Pár filmových tipů
Filmotéka

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu.

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu:

 

ADAMOVA JABLKA
Co v nás zbylo od pádu prvních lidí? Zbylo něco dobrého? A je možné to zahlédnout? Jób Ivan se o to pokouší u nácka Adama a dalších svých svěřenců.

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ
"My všichni jsme rozumní dospělí. Slyšeli jsme fakta, no ne? Nechcete mi, doufám, říct, že máme věřit syčákovi, když víme, co je zač?! Žil jsem mezi nima dost dlouho, znám je jako svý boty. Ti se už jako lháři RODÍ." Ten kluk to PROSTĚ UDĚLAL. A máme celou škálu argumentačních triků, pomocí kterých o tom přesvědčíme zbytek poroty.

EQUILIBRIUM
Zařídili jsme dokonalý svět bez hříchu - bez vražd, bez zločinu, bez nenávisti, bez emocí. A zabijeme každého, kdo se našemu plánu bude protivit.

HOME (2009)
Úchvatné záběry naší domovské planety doprovází tvrdá fakta o jejím stavu - svět, jak by ho environmentálníma očima měl alespoň jednou vidět každý z nás.

HOŘÍCÍ KEŘ
Pokusil se vyburcovat národ. Ovšem boj proti režimu je vlastně boj proti "svým vlastním" a také boj proti sobě samému, proti své slabosti. Kdo ho tedy bude chtít následovat?

JESUS CAMP
Děti mluví neznámými jazyky, kážou slovo Boží a připravují se na to, jak svojí vírou změní celý svět. Jak své děti vychovávají radikální američtí evangelikálové?

JEŽÍŠ JE NORMÁLNÍ
"Ježíš je normální, úplně normální," zpívá v jedné písničce krajní český charismatik. V Triumfálním centru víry jsou všichni zdraví, šťastní a bohatí a Bůh se prý skrze ně chystá učinit veliké věci v českém národě. V tomto dokumentárním filmu Terezy Nvotové se vám otevře svět křesťanské duchovní extáze.

JOHANKA Z ARKU
Když pro nás bude mít Bůh plán, dokážeme mu porozumět? A když ne, dokážeme si ho sami vymyslet?

KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE
Jednou nácek, vždycky nácek. Ale co kdyby se jeho myšlení změnilo? Co kdyby z toho světa nenávisti chtěl utéct? Cesta pryč od hříchu je ovšem těžká.

MINORITY REPORT
Svět je konečně bez vražd. Lidé se naučili nahlížet do budoucnosti a mají pocit, že to umí dokonale. Dnes už vás nezavřou za vraždu, kterou jste spáchali, ale za tu, kterou jste jednou v budoucnu spáchat chtěli.

POTOMCI LIDÍ
Kde není slyšet křik dětí, tam je slyšet křik dospělých. Dětská hřiště už budou navěky opuštěná.

PRINC EGYPTSKÝ
"Princ egyptský" je umě převyprávěný, zajímavě domyšlený a lidsky velmi silný příběh o vyvedení židů z Egypta, navíc s grafikou, která je dodnes ve světě animace měřítkem kvality.

SCHINDLERŮV SEZNAM
Oskar Schindler zachránil mnoho životů. Kolik ho to stálo? A když se to přepočítá na počet zachráněných, kolik tedy stojí jeden lidský život? Dozvíte se to v tomto oskarovém trháku o Oskarovi.

STALKER
Jste nešťastní? Pomohlo by vám z neštěstí, kdyby se splnila vaše nejhlubší přání? Jděte za Stalkerem a on vás zavede do Zóny - do místa, kde nikdy nejde jít po nějkratší cestě.

ŠMEJDI
Dlouhé roky u nás nepoctiví obchodníci okrádají seniory. Podívejte se na techniky manipulace, které při tom využívají.

ZDROJOVÝ KÓD
Který kvantový paralelní vesmír je ten správný? V kolika z nich jste šťastní a v kolika ne?

ŽIVOT A SMRT V TANVALDU
Cikáni by prý měli mít své vlastní koupaliště, oddělené od koupaliště pro "necikány". Když totiž v Tanvaldu cikáni vyběhli za jedním starším mužem a zezadu ho praštili RUKOJETÍ nože, naprosto jistě ho tím chtěli zabít. Podle místních udělal jedině dobře, že jednoho z nich zastřelil.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře