PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Přihlaste se na vycházku po pohostinství Plzně

V úterý sedmnáctého dubna se uskuteční netradiční vycházka po významných, zaniklých i současných hospodách, kavárnách a restauracích Plzně. Těšit se můžete na výpravu po významných pohostinstvích staré Plzně, historii toho, co lidé dříve jedli, ale podíváme se i do historie nedávné a nevynecháme ani současnou gastronomickou nabídku Plzně. Vycházka je zdarma, nicméně je nutné se registrovat, protože kapacita je jen 30 míst.

Registrujte se na vycházku

Kde stál dům plzeňského kata? Z jakého místa se začala Plzeň stavět? Kde najdeme zbytky barokního opevnění? To je jen část informací, které se dozvíte na nejoblíbenější vycházce po nejstarších místech Plzně. Letos proběhne zřejmě jen jednou, tak neváhejte a přidejte se. Vycházka vás opět provede viděnými i skrytými pozůstatky nejstarší plzeňské historie. Už zítra 7. dubna od 10:00

Registrace Vycházky: Valdštejnské strojírny

Třetího dubna vyrazíme na další komentovanou vycházkou. Tentokrát na poměrně krátkou, která vás zavede do ulic, kde kdysi vznikala průmyslová minulost Plzně. Valdštejnské strojírny stojí jako základní kámen u vzniku pozdějších Škodových závodů. Pojďte společně s námi projít to, co po tomto závodě ve městě zbylo mezi obytnými domy. Vycházka vám nezabere ani hodinu.

Registrace na vycházku

Vycházka po zmizelých místech 2 volně navazuje na minulý rok pořádanou vycházku po zmizelých místech. Tato vycházka nás na rozdíl od té minulé vezme na východní stranu města. Projdeme si místa, která byla kdysi naprosto odlišná od podoby, kterou nesou dnes. Společně tak navštívíme prostor U Jána, Nádražní ulici, či dům U Zvonu. Pro účast na vycházce je nutné se registrovat. Kapacita je jen 30 míst. Formulář k registraci naleznete po rozkliknutí tohoto článku.

Plzeňská Šedesátka netradičně!

V rámci přednáškového cyklu "Plzeňská 60", kterou pro Vás připravujeme ve spolupráci s Národopisným muzeem Plzeňska, proběhne v úterý 6. března komentovaná prohlídka výstavy "Josef Hodek a kniha". Výstavou, kterou u nás budete moci navštívit až do 8. dubna, vás zdarma provede její autor Dominik Mačas.Doražte na tuto velmi netradiční Šedesátku! 

Pár filmových tipů
Filmotéka

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu.

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu:

 

ADAMOVA JABLKA
Co v nás zbylo od pádu prvních lidí? Zbylo něco dobrého? A je možné to zahlédnout? Jób Ivan se o to pokouší u nácka Adama a dalších svých svěřenců.

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ
"My všichni jsme rozumní dospělí. Slyšeli jsme fakta, no ne? Nechcete mi, doufám, říct, že máme věřit syčákovi, když víme, co je zač?! Žil jsem mezi nima dost dlouho, znám je jako svý boty. Ti se už jako lháři RODÍ." Ten kluk to PROSTĚ UDĚLAL. A máme celou škálu argumentačních triků, pomocí kterých o tom přesvědčíme zbytek poroty.

EQUILIBRIUM
Zařídili jsme dokonalý svět bez hříchu - bez vražd, bez zločinu, bez nenávisti, bez emocí. A zabijeme každého, kdo se našemu plánu bude protivit.

HOME (2009)
Úchvatné záběry naší domovské planety doprovází tvrdá fakta o jejím stavu - svět, jak by ho environmentálníma očima měl alespoň jednou vidět každý z nás.

HOŘÍCÍ KEŘ
Pokusil se vyburcovat národ. Ovšem boj proti režimu je vlastně boj proti "svým vlastním" a také boj proti sobě samému, proti své slabosti. Kdo ho tedy bude chtít následovat?

JESUS CAMP
Děti mluví neznámými jazyky, kážou slovo Boží a připravují se na to, jak svojí vírou změní celý svět. Jak své děti vychovávají radikální američtí evangelikálové?

JEŽÍŠ JE NORMÁLNÍ
"Ježíš je normální, úplně normální," zpívá v jedné písničce krajní český charismatik. V Triumfálním centru víry jsou všichni zdraví, šťastní a bohatí a Bůh se prý skrze ně chystá učinit veliké věci v českém národě. V tomto dokumentárním filmu Terezy Nvotové se vám otevře svět křesťanské duchovní extáze.

JOHANKA Z ARKU
Když pro nás bude mít Bůh plán, dokážeme mu porozumět? A když ne, dokážeme si ho sami vymyslet?

KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE
Jednou nácek, vždycky nácek. Ale co kdyby se jeho myšlení změnilo? Co kdyby z toho světa nenávisti chtěl utéct? Cesta pryč od hříchu je ovšem těžká.

MINORITY REPORT
Svět je konečně bez vražd. Lidé se naučili nahlížet do budoucnosti a mají pocit, že to umí dokonale. Dnes už vás nezavřou za vraždu, kterou jste spáchali, ale za tu, kterou jste jednou v budoucnu spáchat chtěli.

POTOMCI LIDÍ
Kde není slyšet křik dětí, tam je slyšet křik dospělých. Dětská hřiště už budou navěky opuštěná.

PRINC EGYPTSKÝ
"Princ egyptský" je umě převyprávěný, zajímavě domyšlený a lidsky velmi silný příběh o vyvedení židů z Egypta, navíc s grafikou, která je dodnes ve světě animace měřítkem kvality.

SCHINDLERŮV SEZNAM
Oskar Schindler zachránil mnoho životů. Kolik ho to stálo? A když se to přepočítá na počet zachráněných, kolik tedy stojí jeden lidský život? Dozvíte se to v tomto oskarovém trháku o Oskarovi.

STALKER
Jste nešťastní? Pomohlo by vám z neštěstí, kdyby se splnila vaše nejhlubší přání? Jděte za Stalkerem a on vás zavede do Zóny - do místa, kde nikdy nejde jít po nějkratší cestě.

ŠMEJDI
Dlouhé roky u nás nepoctiví obchodníci okrádají seniory. Podívejte se na techniky manipulace, které při tom využívají.

ZDROJOVÝ KÓD
Který kvantový paralelní vesmír je ten správný? V kolika z nich jste šťastní a v kolika ne?

ŽIVOT A SMRT V TANVALDU
Cikáni by prý měli mít své vlastní koupaliště, oddělené od koupaliště pro "necikány". Když totiž v Tanvaldu cikáni vyběhli za jedním starším mužem a zezadu ho praštili RUKOJETÍ nože, naprosto jistě ho tím chtěli zabít. Podle místních udělal jedině dobře, že jednoho z nich zastřelil.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře