PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Registrace na přednášku o SpaceX

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Dušana Majera, která se bude konat 11. října v Plzni. Přednáška bude o SpaceX – o její minulosti, současnosti i budoucnosti a bude v rámci cyklu Šedesátka. Navíc, po samotné přednášce, která proběhne ve výjimečných prostorách Západočeského muzea, bude následovat posezení v hospodě s Dušanem Majerem a Lukášem Houškou a společně budeme moct podiskutovat o kosmonautice. Jde tedy i o setkání fanoušků kosmonautiky z Plzně a okolí.

Vycházka po zmizelých místech III

Rádi bychom vás pozvali na poslední vycházku letošní sezóny. Podíváme se společně v rámci úplně nové vycházky na zmizelá místa Plzně, která se nachází na západní části města. Projdeme si město od III. brány až po začátek bývalé Pionýrské železnice. Registrovat se můžete zde. Vycházka se bude konat 25. září od 18:00. 

Registrujte se na vycházku po Slovanech

Pojďte s námi na komentovanou vycházku! 10. září proběhne vycházka po Slovanech, jedné z nejkrásnějších čtvrtí Plzně. Opět se jí můžete účastnit zdarma a to jen tak, že se zaregistrujete. Zde najdete registrační formulář. 

Plzeňská 60': Kritické myšlení II

Rádi bychom Vás pozvali na další Plzeňskou 60'. Tentokrát jako workshop se zaměřením zejména na oblast plánování času, kterou lidé často podceňují. Smyslem workshopu je seznámit účastníky s jednoduchými praktickými metodami, které jim pomohou naučit se lépe plánovat. Sejdeme se 26. 9. 2018 od 17 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13.

Pojďte s námi na vycházku po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí - Slovanech. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška.

Pár filmových tipů
Filmotéka

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu.

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu:

 

ADAMOVA JABLKA
Co v nás zbylo od pádu prvních lidí? Zbylo něco dobrého? A je možné to zahlédnout? Jób Ivan se o to pokouší u nácka Adama a dalších svých svěřenců.

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ
"My všichni jsme rozumní dospělí. Slyšeli jsme fakta, no ne? Nechcete mi, doufám, říct, že máme věřit syčákovi, když víme, co je zač?! Žil jsem mezi nima dost dlouho, znám je jako svý boty. Ti se už jako lháři RODÍ." Ten kluk to PROSTĚ UDĚLAL. A máme celou škálu argumentačních triků, pomocí kterých o tom přesvědčíme zbytek poroty.

EQUILIBRIUM
Zařídili jsme dokonalý svět bez hříchu - bez vražd, bez zločinu, bez nenávisti, bez emocí. A zabijeme každého, kdo se našemu plánu bude protivit.

HOME (2009)
Úchvatné záběry naší domovské planety doprovází tvrdá fakta o jejím stavu - svět, jak by ho environmentálníma očima měl alespoň jednou vidět každý z nás.

HOŘÍCÍ KEŘ
Pokusil se vyburcovat národ. Ovšem boj proti režimu je vlastně boj proti "svým vlastním" a také boj proti sobě samému, proti své slabosti. Kdo ho tedy bude chtít následovat?

JESUS CAMP
Děti mluví neznámými jazyky, kážou slovo Boží a připravují se na to, jak svojí vírou změní celý svět. Jak své děti vychovávají radikální američtí evangelikálové?

JEŽÍŠ JE NORMÁLNÍ
"Ježíš je normální, úplně normální," zpívá v jedné písničce krajní český charismatik. V Triumfálním centru víry jsou všichni zdraví, šťastní a bohatí a Bůh se prý skrze ně chystá učinit veliké věci v českém národě. V tomto dokumentárním filmu Terezy Nvotové se vám otevře svět křesťanské duchovní extáze.

JOHANKA Z ARKU
Když pro nás bude mít Bůh plán, dokážeme mu porozumět? A když ne, dokážeme si ho sami vymyslet?

KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE
Jednou nácek, vždycky nácek. Ale co kdyby se jeho myšlení změnilo? Co kdyby z toho světa nenávisti chtěl utéct? Cesta pryč od hříchu je ovšem těžká.

MINORITY REPORT
Svět je konečně bez vražd. Lidé se naučili nahlížet do budoucnosti a mají pocit, že to umí dokonale. Dnes už vás nezavřou za vraždu, kterou jste spáchali, ale za tu, kterou jste jednou v budoucnu spáchat chtěli.

POTOMCI LIDÍ
Kde není slyšet křik dětí, tam je slyšet křik dospělých. Dětská hřiště už budou navěky opuštěná.

PRINC EGYPTSKÝ
"Princ egyptský" je umě převyprávěný, zajímavě domyšlený a lidsky velmi silný příběh o vyvedení židů z Egypta, navíc s grafikou, která je dodnes ve světě animace měřítkem kvality.

SCHINDLERŮV SEZNAM
Oskar Schindler zachránil mnoho životů. Kolik ho to stálo? A když se to přepočítá na počet zachráněných, kolik tedy stojí jeden lidský život? Dozvíte se to v tomto oskarovém trháku o Oskarovi.

STALKER
Jste nešťastní? Pomohlo by vám z neštěstí, kdyby se splnila vaše nejhlubší přání? Jděte za Stalkerem a on vás zavede do Zóny - do místa, kde nikdy nejde jít po nějkratší cestě.

ŠMEJDI
Dlouhé roky u nás nepoctiví obchodníci okrádají seniory. Podívejte se na techniky manipulace, které při tom využívají.

ZDROJOVÝ KÓD
Který kvantový paralelní vesmír je ten správný? V kolika z nich jste šťastní a v kolika ne?

ŽIVOT A SMRT V TANVALDU
Cikáni by prý měli mít své vlastní koupaliště, oddělené od koupaliště pro "necikány". Když totiž v Tanvaldu cikáni vyběhli za jedním starším mužem a zezadu ho praštili RUKOJETÍ nože, naprosto jistě ho tím chtěli zabít. Podle místních udělal jedině dobře, že jednoho z nich zastřelil.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře