PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Druhá Šedesátka proběhla

29. listopadu proběhla již druhá Šedesátka, tedy přednáška z cyklu, který má popularizovat zajímavé otázky historie, vědy a místopisu. Přednášejícím byl Tomáš Konečný, který promluvil o době vzniku povinné školní docházky a o tom, jak se školství a věci s ním spojené pak vyvíjely. Děkujeme našemu Národopisnému Muzeu, jako spolutvůrci Šedesátek i Tomášovi, že přijal pozvání. Na další Šedesátku se můžete těšit již 19. prosince. 

První Nedělní debata

Diskuze? To je přeci jednoduchá záležitost. Ale je tomu skutečně tak? Rádi bychom vás pozvali na první Nedělní debatu, která má za cíl vyžívat se ve šťourání v tom, co je to vlastně debata. Formát nedělních debat volně navazuje na námi organizovaný Degnáz. První Nedělní debata přijde již 19. Listopadu a bude se konat v Café Regner od 18:00.

Přednáška: Ukecané domy

Díky spolupráci se Skautským institutem vás můžeme pozvat na přednášku o detailech a kuriozitách na plzeňských domech. Přednášejícím bude Lukáš Houška a samotná přednáška proběhne v domě Americká 25 od 19:00. Více o ní zde.

Šedesátka: O výbušné politice

Politický terorismus 19. století je tématem první přednášky Tomáše Konečného z cyklu Šedesátka, kde vám chceme přinášet zajímavé přednášky z historie, vědy a kultury a to popularizační formou. První proběhne už dnes 25. října od 17:30 v budově Národopisného muzea na náměstí Republiky v Plzni. Více info zde a zde

Registrace na vycházku kolem Mže

Právě nyní zahajujeme registraci na komentovanou vycházkou kolem řeky Mže. V rámci této vycházky vás vezmeme na místa staré Plzně, kde se řeka dotkal její historie a utvářela její život. Řeka Mže je pravděpodobně nejdůležitější řekou pro město a proto se kolem soustředilo velké množství zajímavých zákoutí, provozů a příběhů.

Pár filmových tipů
Filmotéka

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu.

Posílám do éteru pár filmových tipů, zčásti z dávných lounských filmových večerů, pak také trháky, které jsem za poslední léta shlédnul a o kterých vím, že si je můžu se zájmem pouštět znovu a znovu:

 

ADAMOVA JABLKA
Co v nás zbylo od pádu prvních lidí? Zbylo něco dobrého? A je možné to zahlédnout? Jób Ivan se o to pokouší u nácka Adama a dalších svých svěřenců.

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ
"My všichni jsme rozumní dospělí. Slyšeli jsme fakta, no ne? Nechcete mi, doufám, říct, že máme věřit syčákovi, když víme, co je zač?! Žil jsem mezi nima dost dlouho, znám je jako svý boty. Ti se už jako lháři RODÍ." Ten kluk to PROSTĚ UDĚLAL. A máme celou škálu argumentačních triků, pomocí kterých o tom přesvědčíme zbytek poroty.

EQUILIBRIUM
Zařídili jsme dokonalý svět bez hříchu - bez vražd, bez zločinu, bez nenávisti, bez emocí. A zabijeme každého, kdo se našemu plánu bude protivit.

HOME (2009)
Úchvatné záběry naší domovské planety doprovází tvrdá fakta o jejím stavu - svět, jak by ho environmentálníma očima měl alespoň jednou vidět každý z nás.

HOŘÍCÍ KEŘ
Pokusil se vyburcovat národ. Ovšem boj proti režimu je vlastně boj proti "svým vlastním" a také boj proti sobě samému, proti své slabosti. Kdo ho tedy bude chtít následovat?

JESUS CAMP
Děti mluví neznámými jazyky, kážou slovo Boží a připravují se na to, jak svojí vírou změní celý svět. Jak své děti vychovávají radikální američtí evangelikálové?

JEŽÍŠ JE NORMÁLNÍ
"Ježíš je normální, úplně normální," zpívá v jedné písničce krajní český charismatik. V Triumfálním centru víry jsou všichni zdraví, šťastní a bohatí a Bůh se prý skrze ně chystá učinit veliké věci v českém národě. V tomto dokumentárním filmu Terezy Nvotové se vám otevře svět křesťanské duchovní extáze.

JOHANKA Z ARKU
Když pro nás bude mít Bůh plán, dokážeme mu porozumět? A když ne, dokážeme si ho sami vymyslet?

KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE
Jednou nácek, vždycky nácek. Ale co kdyby se jeho myšlení změnilo? Co kdyby z toho světa nenávisti chtěl utéct? Cesta pryč od hříchu je ovšem těžká.

MINORITY REPORT
Svět je konečně bez vražd. Lidé se naučili nahlížet do budoucnosti a mají pocit, že to umí dokonale. Dnes už vás nezavřou za vraždu, kterou jste spáchali, ale za tu, kterou jste jednou v budoucnu spáchat chtěli.

POTOMCI LIDÍ
Kde není slyšet křik dětí, tam je slyšet křik dospělých. Dětská hřiště už budou navěky opuštěná.

PRINC EGYPTSKÝ
"Princ egyptský" je umě převyprávěný, zajímavě domyšlený a lidsky velmi silný příběh o vyvedení židů z Egypta, navíc s grafikou, která je dodnes ve světě animace měřítkem kvality.

SCHINDLERŮV SEZNAM
Oskar Schindler zachránil mnoho životů. Kolik ho to stálo? A když se to přepočítá na počet zachráněných, kolik tedy stojí jeden lidský život? Dozvíte se to v tomto oskarovém trháku o Oskarovi.

STALKER
Jste nešťastní? Pomohlo by vám z neštěstí, kdyby se splnila vaše nejhlubší přání? Jděte za Stalkerem a on vás zavede do Zóny - do místa, kde nikdy nejde jít po nějkratší cestě.

ŠMEJDI
Dlouhé roky u nás nepoctiví obchodníci okrádají seniory. Podívejte se na techniky manipulace, které při tom využívají.

ZDROJOVÝ KÓD
Který kvantový paralelní vesmír je ten správný? V kolika z nich jste šťastní a v kolika ne?

ŽIVOT A SMRT V TANVALDU
Cikáni by prý měli mít své vlastní koupaliště, oddělené od koupaliště pro "necikány". Když totiž v Tanvaldu cikáni vyběhli za jedním starším mužem a zezadu ho praštili RUKOJETÍ nože, naprosto jistě ho tím chtěli zabít. Podle místních udělal jedině dobře, že jednoho z nich zastřelil.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře