PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

FESTIVAL TELEGRAFNÍCH SLOUPŮ 20. STOLETÍ

Organizátoři letních festivalů se mohou přetrhnout, aby přilákali co nejvíce návštěvníků. Jak je možno si povšimnout – podle dnešních parametrů je nejlepší koncert ten, kde vystupuje Kabát, Daniel Landa nebo Horkýže slíže. Ale který festival se může pochlubit tím, že přiláká vcelku slušný počet návštěvníků, ačkoliv mnoho osob by z názvu usoudilo, že jde o hromadu nudy? Festival tak nebývalý, že ho sponzoruje sám Aštar Šeran a čipový veleještěři z pekel. Více zde

Osobnosti známé i neznámé - zapojte se!

Sekce hudba pro vás připravuje nový seriál, který se bude zabývat osobnostmi plzeňské hudby. Tímto bychom vás chtěli také zapojit. Znáte někoho, kdo se zabývá hudbou a neví se o něm? Právě ten nás zajímá! 

The Backwards - Beatles revival v Měšťanské besedě

V rámci sekce Hudba bychom vás chtěli upozornit nebo lépe řečeno pozvat dne 24. 7. 2014 do Měšťanské besedy, kde se koná koncert The Backwards - The Beatles revival. Jedná se o úspěšný Beatles revival. The Backwards pochází ze Slovenska a patří mezi nejlepší v oboru. Určitě stojí za návštěvu! 

Rockabilly Meeting v Lampě

V rámci otevření nové sekce Hudba bychom vás rádi pozvali tento pátek do Divadla Pod Lampou, kde se bude konat Rockabilly Meeting. Zahraje zde plzeňská rockabilly klasika Mordor´s Gang, pražští Slapdash a němečtí The Pinstripes. O žánru rockabilly a psychobilly můžete očekávat v blízkem čase samostatný článek. 

http://www.podlampou.cz/

Sekce hudby přichází!

Stále pracujeme na nových věcech. Teď aktuálně jsme pro vás zprovoznili novou sekci s názvem Hudba. Naleznete zde aktuality z hudebního světa, zajímavé články o hudbě, pozvánky na akce, akce našeho interního sboru a tak dále. Doufáme, že se vám nová sekce bude líbit a že v ní naleznete to, co vás baví, popřípadě se do ní sami zapojíte.

Pěvecké sbory - Díl 3. - Plzeňský dětský sbor
Seriály

Sekce Hudba pokračuje ve svém seriálu Pěvecké sbory. Tentokrát vám představíme Plzeňský dětský sbor, jakožto dalšího představitele pěveckých souborů v Plzni. Plzeňský dětský sbor spatřil světlo světa v roce 1980, kdy jej založila Mgr. Hana Fridrichová spolu s Mgr. Alenou Tupou. Již od svého založení vystupoval soubor jako reprezentační sbor města Plzně.

Sekce Hudba pokračuje ve svém seriálu Pěvecké sbory. Tentokrát vám představíme Plzeňský dětský sbor, jakožto dalšího představitele pěveckých souborů v Plzni.

Plzeňský dětský sbor spatřil světlo světa v roce 1980, kdy jej založila Mgr. Hana Fridrichová spolu s Mgr. Alenou Tupou. Již od svého založení vystupoval soubor jako reprezentační sbor města Plzně. V průběhu let svého působení se stal velmi uznávaným sborem, který zastupoval Plzeň v mnoha zemích Evropy a také v zámoří, a na svém kontě má mnoho úspěchů a ocenění. Za zmínku stojí Anglie, Belgie, Francie, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko, Skotsko, Švýcarsko, Kanada a USA.

Soubor má 3 přípravná oddělení, ve kterých zpívají děti od předškolního věku do 5. třídy. Mateřídoušky, Notičky a Javořičky připraví malé zpěváčky na působení v hlavním sboru, který v současné době pojímá 70 členů ve věku od 12 do 20 let.

Současnou sbormistryní je Mgr. Bedřiška Koželuhová, klavírní doprovod zajišťují Jaroslava Smoláková a Daniela Pytelková. Prezidentem sboru je Mgr. Jiří Hlobil. V repertoáru nalezneme různé skladby napříč spektrem dějin hudby, obohacené o muzikálové melodie, lidové písně z různých koutů světa a díla současných autorů.

Plzeňský dětský sbor v rámci plzeňské sounáležitosti spolupracuje spolu s Divadlem Josefa Kajetána Tyla a s Plzeňskou filharmonií. Nejznámějším výstupem této spolupráce bylo zpracování Carminy Burany od C. Orffa.

Co se týče úspěchů PDS, za zmínku stojí zisk Zlatého pásma na mezinárodním festivalu v Bánské Bystrici na Slovensku. Dalšími zajímavými projekty, na kterých se PDS podílel, jsou účast na festivalu ve francouzském Casteldaunary, působení na česko – bavorském festivalu v Regensburgu,  spolupráce s Gili Romani, dětským sborem s Burgasu, a pěveckým sborem Kitakyushu Academy Boys and Girls Choir z Japonska.

V rámci veřejného mínění je sborový zpěv velmi často opomíjen, avšak jak můžeme vidět již z prvních tří dílů našeho seriálu, pěvecké sbory patří mezi významné reprezentanty nejen našeho města i kraje a celé České republiky.

 

Zdroje informací:

pds.wz.cz

www.ceske-sbory.cz

 

Zdroje obrázků:

pds.wz.cz

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře