PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Kniha, která ovlivnila můj život

Předkládáme před vás výzvu. Napište nám o knihách, které nejvíce ovlivnili vás život. Vaše texty zveřejníme na těchto stránkách a necháme je přečíst i ostatním. Můžete psát o knize jediné, nebo napsat více příspěvků o více knihách. Z vlastní zkušenosti víme, že v každém věku a v každé zkušenosti je stěžejní jiná kniha. Nebojte se proto rozepsat. Těšíme se na vaše díla, kterými možná inspirujete i jiné a třeba jim ukážete knihu, která je pak také ovlivní. Vaše příspěvky posílejte na lukas.houska@seznam.cz

Noc literatury 2015

Noc literatury, která se v Plzni uskuteční zítra (13.5.), veřejnosti netradičním způsobem přibližuje současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. V Plzni se s touto zajímavou událostí můžete setkat například v DEPO 2015, Papírna Plzeň, Zastávka Plzeň a na dalších netradičních místech. Seznam všech míst a příslušný program najdete zde.

Knihy mají zelenou

Na zítřek (23. 4. 2015) připadá Světový den knihy a autorských práv. Při této příležitosti bude probíhat akce s názvem Knihy mají zelenou, při níž se můžete těšit na knihy se slevou 15% a ve vybraných knihkupectvích navíc na autorská čtení či jiné doprovodné akce. Více informací o poslání a programu projektu naleznete zde.

Zimní povídková soutěž

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena dvě témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

Více v článku.

První povídka zveřejněna

Vážení uživatelé a návštěvníci. Pro začátek jsme pro vás připravili první povídku z ruky Martiny Kratochvílové, která se nechala inspirovat Edgarem Alanem Poem a jeho povídkami. Výsledek posuďte sami v této povídce.

Písně pro dlouhou cestu
Povídkáři - Blog

Čtyřleté úsilí se blíži ke svému cíli. Martin Hrdlička, Matouš Kristián Kotek a Anna Šnoblová již brzy vydají svou poslední společnou sbírku básní (tak poslední jako turné Rolling Stones) s názvem "Písně pro dlouhou cestu". Tento zásadní počin si jistě zaslouží reklamu. Aby ale čtenáři webu nepřišli zkrátka, nabízí se jim zde drobná ochutnávka.

Je pozdní večer, první máj, je lásky čas a Hrdličky zve ku básním hlas jak z velikého tlampače: Haló, haló! Na vědomost se dává, že Martin Hrdlička, Matouš Kristián Kotek a Anna Šnoblová již brzy vydají svou poslední společnou sbírku básní (tak poslední jako turné Rolling Stones) s názvem "Písně pro dlouhou cestu". A aby nešlo jen o lacinou reklamu, aby to bylo "něco za něco", nabízí se zde drobná ochutnávka:

 

Kšeft

 

Večeře mé ranní směny

Dva šálky studeného kafe

 

K tomu kouř a Máčka

Filipovy móresy a Vícnežtrojky

Vanilkový kašel z doutníků

Sokolovský smích

 

Blanka mi zase píše

Že jsem si vybral peníze

Z blankomatu

 

Co se peněz týče

Nedůvěra je vlastně

Čistá profesionalita

V házečce propletených

Malověrných osudů

 

Chtít si koupit za peníze

Cizí špatné svědomí

Je skoro tak hloupé

Jako házet drobky

Kamionovým holubům

 

 

Japonský sen

(literární obakémono)

 

suší se sen se Senseiem

vřesem sejem saiem suši

kótu jako sako nese

nesnese se s lesem v Buši

 

 

(A to z celé sbírky nebylo zdaleka to nejlepší...) ;-)

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře