PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Povídky

Tato část stránek je zlatý důl, pokud máte dost času a chcete si přečíst nějakou tu povídku. Teď už stačí jen pro čaj/kávu/pivo, ať si užijete tu správnou pohodu při pročítání povídek všech uživatelů. Samozřejmě uvítáme zhodnocení povídek.

Vaše povídky posílejte na povidkari@pcfu.cz

Články
Vyhodnocení výzvy pisálků
Povídky

O čem bych dnes kázal v kapli betlémské? Takové bylo první téma našich povídkových výzev, kde může kdokoli poslat svůj slohový útvar k danému tématu, který je následně zveřejněn s dalšími, které dorazí. Na první výzvu odepsali celkem čtyři pisálci a já vám děkuji. Vaše díla nyní nabízím k přečtení i druhým. Vzhledem k tomu, že šlo o výzvu, nebude následovat žádné hodnocení, pouze konstatování poděkování, za vaši odvahu. A nyní již samotná díla.

Povídka pěti autorů - Díl druhý
Povídky

Jedna kapitola - pět autorů. Koncept je jednoduchý. Každá kapitola povídky je sepsána pěti lidmi tak, že v určitém pořadí, které se průběžně mění, píše každý autor svoji krátkou část a jednotlivé části tak na sebe přímo navazují a tvoří jednu ucelenou kapitolu. Výjimečné je na tomto konceptu to, že autoři musí na sebe navazovat přímo a přizpůsobovat se tak nejen ději, ale i způsobu vyprávění. Pojďte se podívat na druhou kapitolu. Náš hrdina, pohybující se v Plzni nedaleké budoucnosti, sevřené ve světě bez emocí a empatie, naráží na stále více podivností, které se kolem něj dějí... 

Povídka pěti autorů - Díl první
Povídky

Zveme vás k přečtení první kapitoly povídky, kterou píše hned pět autorů. Koncept je jednoduchý. Každá kapitola povídky je sepsána pěti lidmi tak, že v určitém pořadí, které se průběžně mění, píše každý autor svoji krátkou část a jednotlivé části tak na sebe přímo navazují a tvoří jednu ucelenou kapitolu. Výjimečné je na tomto konceptu to, že autoři musí na sebe navazovat přímo a přizpůsobovat se tak nejen ději, ale i způsobu vyprávění. Každý autor má trochu jiný způsob vyjadřování i rozdílné zkušenosti v psaní. Potkávají se tak části vyprávěné autorem začátečníkem s autorem, který už má něco za sebou. Od této chvíle bude každých deset dní vycházet na našem webu jedna nová kapitola, tohoto zvláštně psaného díla.

Dětmi hada - Jiří Vondrovic
Povídky

Ne každé uštknutí je smrtelné...

Zrození přišlo náhle. V utajení a nikým nepovšimnuto. Snad plánovaně, snad z rozmaru osudu. Malá prasklina na vejci. Nikdo by nevěřil, jak málo stačí k životu, jak málo stačí k průchodu vzduchu zásobujícího plíce. Pak už bylo jen otázkou času, než se jediný syn Sedmi mystických hadů prodere ven ze svého vězení, aby mohl naplnit svůj úkol  -  ovlivňovat životy všech, kteří zrohovatěli v jeho šupiny. 

Padlí hrdinové, část II. Martin Lang
Povídky

Ze spánku mě vytrhl rachotivý zvuk, pravděpodobně motorky, následovaný dupotem bot, pokřikováním a vůbec směsicí různých zvuků, venku se něco dělo. Pak se ozvalo zasyčení, které se postupně vzdalovalo až se po chvíli zase utlo, poznal jsem ten zvuk, byla to světlice. „Americana!“, zaslechl jsem křik, potom se rozštěkal kulomet. Bylo to tu, naši se vrátili...

Padlí hrdinové, část I. Martin Lang
Povídky

Naposledy jsem se rozhlédl okolo sebe a přejel rychlým pohledem kluky, co stáli vedle mě, nebylo jim víc jak dvacet let, a můj pohled opětovali. Pak se ozvala píšťalka a my se začali drápat nahoru, přesně v tom okamžiku začala z druhé strany zuřivá kulometná palba, která okamžitě smetla vojáka předemnou, nevím, jak se jmenoval a ani mě to nezajímalo, běžel jsem jako pominutý a srdce mi bušilo, jako když jsem poprvé viděl nahou holku...

Zimní povídková soutěž
Povídky

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena tři témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

KLÍČ, ŠKLEB A OPRÁTKA
Povídky

Napsat smysluplný příběh, který má hlavu a patu, je pro autora - který má navíc v hlavě většinu času nepořádek, jež je však ideální půdou pro ono tvůrčí semínko, které, je-li půda dobře živena, může vykvést až do nádherné květiny či mohutného, silného stromu - vždycky obrovskou výzvou. Vytvořit ovšem povídku na motivy, respektive podle stylu psaní prozaika tak slavného a pro světovou literaturu tak významného a inovativního, to je skutečně oříšek. Jak docílit toho, aby byl příběh skutečně veskrze poeovský, ale zároveň odrážel vlastní nápad a myšlenky jeho tvůrce? Na tuto otázku jsem se pokusila odpovědět následující povídkou, v níž doufejme každý najde kousek svého oblíbeného Poea, ale zároveň i kousek...čeho? To nechám, milý čtenáři Vaší ctěné fantazii.