PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Kniha, která ovlivnila můj život

Předkládáme před vás výzvu. Napište nám o knihách, které nejvíce ovlivnili vás život. Vaše texty zveřejníme na těchto stránkách a necháme je přečíst i ostatním. Můžete psát o knize jediné, nebo napsat více příspěvků o více knihách. Z vlastní zkušenosti víme, že v každém věku a v každé zkušenosti je stěžejní jiná kniha. Nebojte se proto rozepsat. Těšíme se na vaše díla, kterými možná inspirujete i jiné a třeba jim ukážete knihu, která je pak také ovlivní. Vaše příspěvky posílejte na lukas.houska@seznam.cz

Noc literatury 2015

Noc literatury, která se v Plzni uskuteční zítra (13.5.), veřejnosti netradičním způsobem přibližuje současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. V Plzni se s touto zajímavou událostí můžete setkat například v DEPO 2015, Papírna Plzeň, Zastávka Plzeň a na dalších netradičních místech. Seznam všech míst a příslušný program najdete zde.

Knihy mají zelenou

Na zítřek (23. 4. 2015) připadá Světový den knihy a autorských práv. Při této příležitosti bude probíhat akce s názvem Knihy mají zelenou, při níž se můžete těšit na knihy se slevou 15% a ve vybraných knihkupectvích navíc na autorská čtení či jiné doprovodné akce. Více informací o poslání a programu projektu naleznete zde.

Zimní povídková soutěž

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena dvě témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

Více v článku.

První povídka zveřejněna

Vážení uživatelé a návštěvníci. Pro začátek jsme pro vás připravili první povídku z ruky Martiny Kratochvílové, která se nechala inspirovat Edgarem Alanem Poem a jeho povídkami. Výsledek posuďte sami v této povídce.

Příběh začíná...
Povídkáři - Blog

Psát příběh… To je jako prožívat život, který jsme skutečně prožít chtěli. Jsou to naplněné sny naší mysli, jsou to naše touhy a přání, které nám realita buďto neumožňuje prožít, nebo máme strach je reálně naplnit. Je to zábava, strach, láska a touha, co nás nutí sednout k papíru a vložit do něj příběh, který doposud patřil jen naší mysli. Je to způsob, jak najít sám sebe, způsob, jak druhým říct, co cítíme. Je to úžasná zábava, když chceme… Protože v příbězích můžeme chtít cokoli.

Najít člověka, který rád čte, není zase až takový problém. Každý den je můžeme potkat v tramvaji nebo v parku. Ale najít člověka, který by nějakou tou formou psaného slova přispíval, třeba i do šuplíku, je poskrovnu. Tito kreativní tvorové často nemají možnost prezentovat své statě, úvahy, či dokonce celé romány. Ještě horší však je, když nemáte v okolí ty správné osoby, které by docenily Vaši snahu. Proto se občanské sdružení Plzeňské Centrum filosofie a umění rozhodlo vytvořit skupinu, která se zaměřuje na vyřešení tohoto problému. Virtuální prostředí je v dnešní době všem velmi blízké, mnoho osob má často raději internet než osobní kontakt s lidmi. Dáváme Vám tedy možnost stát se na chvíli virtuálním Kerouacem, Hellerem nebo Rowlingovou a představit ostatním nadšencům-povídkářům svého hlavního hrdinu. Tématům se meze nekladou - od dětských povídek přes sci-fi seriály až k lehkým čuněčinkám.

Rozhodně ale nebudeme zůstávat jen u vkládání příspěvků. Rozhodli jsme se, že navážeme spolupráci s ostatními sekcemi a jednou za čas vyhlásíme soutěž, kdy na dané téma budete moci stvořit povídku. Pokud povídka zaujme, bude velká šance, že vydáme brožuru, kde Vaši povídku otiskneme. Netřeba asi připomínat, že je to dobrá šance zviditelnit se. A to je přesně našim cílem. Dát možnost začínajícím spisovatelům, aby ukázali, co v nich je. Také je jasné, že se pokoušíme vytvořit místo, kde se budou soustředit povídkáři. Sekce povídkářů bude, mimo jiné, pořádat veřejné čtení knih. Ať už to budou příběhy, které jste kolektivně stvořili na těchto stránkách nebo „profláklé“ romány nejznámějších spisovatelů z celého světa. Pokud narazíme na něco, co bude zajímat členy naší sekce, budeme o tom informovat. Mimo články, které se zde budou objevovat, Vás budeme průběžně zvát na akce, které se dotýkají literatury. Nejraději ze všeho budeme zvát na události, které sami pořádáme, ale neopomeneme na další významné akce. Jednoduše – budeme se snažit Vám přinést co nejvíce novinek ze světa literatury.

Vysvětlovat, jak psát není rozhodně potřeba. Každý člověk má svůj jedinečný styl. Někdo rád používá spousty přirovnání, jiní se zase nebojí vulgarit. Přesto bychom Vás rádi poprosili, abyste se vyvarovali urážení a chovali se na stránkách slušně. Naše vize je taková hipísácká, takže bychom rádi šířili mír a lásku. Minimálně alespoň ten mír.

 Rozhodně máme velké cíle a rádi bychom, kdyby se do našich aktivit zapojilo co nejvíce osob. Navíc nás těší setkání s lidmi, kteří mají stejné zájmy. Proto se nebojte a zapojte se, jsme hodní a řádně oslavíme každého nově příchozího člena!

 

Zdroje obrázků:

http://secondwindpub.files.wordpress.com/

http://www.pcpmedia.us/

http://storiesbywilliams.files.wordpress.com/

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře