PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Registrace na přednášku o SpaceX

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Dušana Majera, která se bude konat 11. října v Plzni. Přednáška bude o SpaceX – o její minulosti, současnosti i budoucnosti a bude v rámci cyklu Šedesátka. Navíc, po samotné přednášce, která proběhne ve výjimečných prostorách Západočeského muzea, bude následovat posezení v hospodě s Dušanem Majerem a Lukášem Houškou a společně budeme moct podiskutovat o kosmonautice. Jde tedy i o setkání fanoušků kosmonautiky z Plzně a okolí.

Vycházka po zmizelých místech III

Rádi bychom vás pozvali na poslední vycházku letošní sezóny. Podíváme se společně v rámci úplně nové vycházky na zmizelá místa Plzně, která se nachází na západní části města. Projdeme si město od III. brány až po začátek bývalé Pionýrské železnice. Registrovat se můžete zde. Vycházka se bude konat 25. září od 18:00. 

Registrujte se na vycházku po Slovanech

Pojďte s námi na komentovanou vycházku! 10. září proběhne vycházka po Slovanech, jedné z nejkrásnějších čtvrtí Plzně. Opět se jí můžete účastnit zdarma a to jen tak, že se zaregistrujete. Zde najdete registrační formulář. 

Plzeňská 60': Kritické myšlení II

Rádi bychom Vás pozvali na další Plzeňskou 60'. Tentokrát jako workshop se zaměřením zejména na oblast plánování času, kterou lidé často podceňují. Smyslem workshopu je seznámit účastníky s jednoduchými praktickými metodami, které jim pomohou naučit se lépe plánovat. Sejdeme se 26. 9. 2018 od 17 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13.

Pojďte s námi na vycházku po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí - Slovanech. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška.

Startujeme Šedesátku
PCFU pro veřejnost

Aktuální dění ve vědě, historie podaná s nadhledem, umění a kultura. To jsou témata, kterými se bude zabývat Plzeňská 60‘. Cyklus tematických přednášek se bude konat v prostorách Národopisného muzea a budou na něj zváni zajímaví lidé, kteří mají co říct. Přijďte již na první Šedesátku, která se bude konat 25. října v prostorách Národopisného muzea, jenž je partnerem zastřešujícím tuto akci.

Šedesátka nabídne široké plzeňské veřejnosti unikátní a zajímavé přednášky na témata, která vás rozhodně budou zajímat. Záběr témat je navíc koncipován poměrně široce, aby si každý milovník vědění našel to své. Přednášejícím první Šedesátky bude Tomáš Konečný, absolvent Západočeské univerzity, Karlovy univerzity a historik, který umí výborně mluvit a dokáže zaujmout.

První Šedesátka, která cyklus otevírá je nazvaná Politický terorismus 19. století. Zavede vás do nepříliš probádané části historie, kdy hlavním vyjednávacím argumentem odpůrců oficiálních vlád byly bomby a atentáty. Podíváme se jak do Francie, tak i do Ruska, kde zvláštnost a jistá kurióznost tohoto období do značné míry vrcholí.

Šedesátky se budou konat jednou měsíčně a nabídnou vždy zajímavá témata. Již nyní se můžete těšit na přednášku zaměřenou na mapové gify, školství v době Marie Terezie nebo přednášku o tom, jak se v Plzni mapují domy. Každou z Šedesátek budeme včas inzerovat zde a na našem facebooku. Vstupné je samozřejmě zdarma a otázky z publika jsou vítány. Navíc navštívíte unikátní a pěkné prostory Národopisného muzea Plzeňska na náměstí republiky. Muzeum je spolupořadatelem této akce. Těšíme se vámi na viděnou.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře