PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

REGISTRACE: Za legendami a historkami

Již v neděli 21. dubna od 19:00 vás vezmeme za legendami, historkami a příběhy Plzně. Kdysi živé město bylo plné příběhů a povídaček, které měly mnohdy edukativní charakter, mnohdy byly pro pobavení a jindy skrývaly kus historie Plzně. Pojďme tyto příběhy společně poznat. Registrace je otevřena již tradičně pro prvních třicet z vás.

Registrace na vycházku po hradbách

Právě otevíráme registraci třiceti volných míst na vycházku po hradbách, která proběhne 11. dubna od 18:00. Vycházka vás zavede za zbytky fortifikací, bran a věží, které se ještě nacházejí v Plzni. Společně objevíme již z velké části zbouraný fascinující opevňovací systém Plzně, který kdysi budil respekt a byl význačným technickým dílem.

Startujeme Šedesátku
PCFU pro veřejnost

Aktuální dění ve vědě, historie podaná s nadhledem, umění a kultura. To jsou témata, kterými se bude zabývat Plzeňská 60‘. Cyklus tematických přednášek se bude konat v prostorách Národopisného muzea a budou na něj zváni zajímaví lidé, kteří mají co říct. Přijďte již na první Šedesátku, která se bude konat 25. října v prostorách Národopisného muzea, jenž je partnerem zastřešujícím tuto akci.

Šedesátka nabídne široké plzeňské veřejnosti unikátní a zajímavé přednášky na témata, která vás rozhodně budou zajímat. Záběr témat je navíc koncipován poměrně široce, aby si každý milovník vědění našel to své. Přednášejícím první Šedesátky bude Tomáš Konečný, absolvent Západočeské univerzity, Karlovy univerzity a historik, který umí výborně mluvit a dokáže zaujmout.

První Šedesátka, která cyklus otevírá je nazvaná Politický terorismus 19. století. Zavede vás do nepříliš probádané části historie, kdy hlavním vyjednávacím argumentem odpůrců oficiálních vlád byly bomby a atentáty. Podíváme se jak do Francie, tak i do Ruska, kde zvláštnost a jistá kurióznost tohoto období do značné míry vrcholí.

Šedesátky se budou konat jednou měsíčně a nabídnou vždy zajímavá témata. Již nyní se můžete těšit na přednášku zaměřenou na mapové gify, školství v době Marie Terezie nebo přednášku o tom, jak se v Plzni mapují domy. Každou z Šedesátek budeme včas inzerovat zde a na našem facebooku. Vstupné je samozřejmě zdarma a otázky z publika jsou vítány. Navíc navštívíte unikátní a pěkné prostory Národopisného muzea Plzeňska na náměstí republiky. Muzeum je spolupořadatelem této akce. Těšíme se vámi na viděnou.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře