PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

PechaKucha Night v Olomouci!

Vážení, stalo se něco úžasného! Sešla se ta správná parta lidí a vznikla PechaKucha Night Olomouc. Mladá, ještě neotrkaná, svěží a jarní! Přijďte se podívat, koho jsme si pro vás připravili pro první společný večer.

Haló, jste tu se mnou?

Kreslíři se rozbíhají! Pojďte se přidat a potvrdit svoji účast, ať můžeme co nejdříve začít! Čeká nás možná krátká, možná dělíš cesta, plná ořezávání, gumování, tvoření a radosti. V tomto miničlánku se dozvíte více.

První téma týdne

V rámci sekce kreslíři dojde ke zveřejnění prvního tématu týdne až v následujících týdnech, Zatím se zde můžete těšit na sérii článků, která vás provede základními technikami kreslení a připraví na první společné téma týdne. První článek již brzy! Takže začněte pomalu brousit tužky.

Téma #19 - Perspective future
Téma týdne

O perspektivní budoucnosti mluví kde kdo, o perspektivě při kreslení v podstatě taky kde kdo, ale trénink dělá mistra, takže se podíváme na příklady, jak se dá perspektiva využít a zneužít v kreslení.

Pojem perspektiva se začal objevovat již v době renesance, kdy se začalo řešit opravdu relistické vykreslení při zdobení chrámů a interiérů. Nejznámějšími představiteli renesančního umění byli Sandro Botticelli nebo Leonardo da Vinci. S perspektivou je spojeno důležité slovo - úběžník - tedy bod, kde se potkávají imaginární prodloužené spojnice předmětu. V obrazu se může vyskytovat jeden nebo klidně i tři pánové úběžníci, kteří nám jakoby vedou oko kamsi k obzoru. (A nebo můžeme úběžník hledat i mimo obraz.) Touto metodou se dostaneme ke kresbě realistického pohledu na předmět ze všech možných úhlů. Musím také zmínit atmosférickou perspektivu, která se jeví zvláště při fotografování a zobrazování krajin - tedy vzdálené kopce a objekty se zdají mírně namodralé nebo našedlé, jelikož vzduch není stoprocentně čirý.

Vaší fantazii se meze nekladou, vyzkoušejte si různě formy perspektivy v různém pojetí. Na vaše výkresy se těším v sobotu večer na e-mailu kresliri@pcfu.cz.

 

description

perspectiveperspective4

perspective5

tunel

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře