PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Mini S.O.B. market

Ve foyer Měšťanské besedy se bude 9. a 10. listopadu konat mini S.O.B market. Pozvánka na facebooku tvrdí, že market se koná od 10.00 do 18.00, ale jestli můžu radit, je lepší přijít dříve než později, tak jak to u podobných akcí bývá. Kdo dřív přijde… Znáte to. Pořádán je v rámci festivalu nejen animovaného filmu Podzimní sklizeň.  Jde o menšího bráchu většího S.O.B. marketu, který se koná na Jižáku a vznikl jako odnož od Bizzar Bazaaru.

Nový článek o kloboucích

Rádi bychom vás informovali o novém článku v sekci módy, který vám přináší zajímavé shrnutí minulosti, současnosti i budoucnosti klobouků. Jak jste na tom vy, máte rádi klobouky, nosíte je, nebo je považujete za přežitek. Každopádně doporučejeme tento článek.

Ve vousech rozkvetlých…
Móda - Blog

Bude to možná tak 2 měsíce, co jsem si všimla prvních fotek vousáčů, kteří mají plnou bradu květin. Nejdřív jsem si myslela, že jde jen o nějakou reklamní kampaň či jen úlet internetu, kde je k vidění naprosto všechno. Tak jsem trochu pátrala a prý je z toho hit letošního léta. Sama jsem se tomu trochu divila. Jen při pohledu na fotky si říkám, jak jim to tam sakra drží?

Bude to možná tak 2 měsíce, co jsem si všimla prvních fotek vousáčů, kteří mají plnou bradu květin. Nejdřív jsem si myslela, že jde jen o nějakou reklamní kampaň či jen úlet internetu, kde je k vidění naprosto všechno. Tak jsem trochu pátrala a prý je z toho hit letošního léta. Sama jsem se tomu trochu divila. Jen při pohledu na fotky si říkám, jak jim to tam sakra drží?

Kolik vousatých mužů potkáte v Čechách? Moc ne. A kolik z nich by šlo do květin? Já se přiznám, že žádného takového neznám a ani si neumím představit, že bych na ulici nějakého takového květinového muže potkala. Moje reakce by byla jasná. Nemístně bych na něj musela zírat a říkala bych si, že to není možné. Ale je to opravdu taková šílenost? Na jednu stranu je a na druhou není. Pro někoho je jen představa muže s květinou (kdekoliv) směšná. Ale proč, když ženy je také mohou nosit, kde se jim zachce? Ve vlasech, za uchem, na klopě, na klobouku, na kabelce… Pořád mluvíme o gendrové rovnosti, ale jde spíš o to, aby se ženy vyrovnaly mužům a nikdo nedělal rozdíly mezi tím, jestli jste žena nebo muž, z pohledu ženy.

Do módy se samozřejmě otázka genderu už mnohokrát dostala. Stačí se podívat na dříve čistě pánskou záležitost kalhoty. Do 20. století bylo prakticky nemožné, aby je žena nosila. Bylo to vulgární a nemravné. Dnes už to nikdo neřeší a vypadá to, že si ženy musí naopak hledat cestu zpět k sukním. Jak by to ale vypadalo, kdyby se mužům zachtělo nosit sukně nebo třeba podpatky? Sukně jsou možná trošku reálnější předpoklad. Ale přiznejte si, neohlédli byste se, kdyby kolem vás na ulici prošel muž v sukni? Já určitě.

Samozřejmě existují výjimky v podobě skotského kiltu. I když ho všichni známe, většinou se stejně usmějeme, když ho na nějakém muži (třeba ve filmu) vidíme. A pak jsou zde další „černé ovce“ z řad zpěváků, umělců a různých performerů, kteří se toho nebojí. U těch to nikdo neřeší, protože si to můžou dovolit. Je zajímavé, že většinou jde o ženy, které přejímají mnoho trendů z čistě mužského světa. Obráceně to moc nefunguje. Teď se bavíme čistě v rovině módy. Ale abychom se vrátili zpět k tématu. Asi žádného z nich jsem ještě neviděla s kvetoucím vousem.

Plnovous si své místo na slunci získává zpět v několika posledních letech. Myslím ten plnovous, který nosí mladí muži a ne prošedivělí staříci, kteří už na holení kašlou. U mladších ročníků jde spíše o styl a touhu lišit se. A já tomu fandím. Když se muž o svoje vousy stará a nenechává je růst jako dříví v lese, vypadá to opravdu strašně sexy. Jde ale o delší vousy než je ono pověstné třídenní strniště, které dělá jakýsi mezistupeň mezi hladce oholenou tváří a plnovousem. Možná nejznámějším představitelem této vlny je Chris Millington.

Trend delších vousů a plnovousů už tu máme, tak teď co s nimi? Každá novinka se vyvíjí stále dál. A vousy nám prý toto léto rozkvétají. Píšu prý, protože jsem vážně ještě nikoho takového neviděla. Je zajímavé, že někdy čtu o různých trendech, jak se to objevuje tady a tam, ale nikdy to nevidím naživo. A nemyslím si, že je to jen tím, že žijeme v Česku, kam všechno dorazí o 2 roky později. Podle mě sem květiny ve vousech nedorazí nikdy. Tedy určitě ne v širším měřítku. Prý jsou takoví květinoví muži k vidění v Brooklynu, Portlandu a San Franciscu. Z Ameriky se to také údajně dostalo do Británie, takže kdo se tam vydá a někoho uvidí, prosím, vyfoťte ho.

Vše začalo na platformě Tumblr, která spojuje sociální síť s blogováním. Projekt „Will It Beard“ postupně rozšířil kvetoucí muže po celém internetu. Kvetoucí zahrádka ve vousech však byla k vidění už v roce 1977, kdy za to mohlo hnutí Hippies. Tenkrát ale byly kytky všude a vládla „flower power“. Ony květiny ve vlasech jsou už také hodně starý trend. Ať ve formě samotných květů nebo různých diadémů a větviček. Květiny ve vousech se však ne a ne probojovat víc na výsluní. Uvidíme, jak se tento trend bude dále vyvíjet.

Podle mě jde o zajímavý doplněk, ač je trochu výstřední. No možná ani nechci potkávat muže s rozkvetlým vousem všude. Asi ho nikdy nepotkám naživo, ale na fotkách se můžu bavit dál, protože tam a ve světě módy je dovoleno všechno. Ale aspoň jednou bych chtěla takového muže vidět na ulici, protože jestli má odvahu už jen na plnovous, natož pak na rozkvetlý plnovous, tak to přeci musí být někdo s osobností a odvahou.

Jen poslední věc nakonec. Muži prosím, noste vousy, je to opravdu cool.

 

Zdroje obrázků:

http://www.independent.co.uk/

http://www.omglmaowtf.com/

http://www.twoleakingbags.com/

http://popculturerainman.files.wordpress.com/

 

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře