PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

REGISTRACE: Za legendami a historkami

Již v neděli 21. dubna od 19:00 vás vezmeme za legendami, historkami a příběhy Plzně. Kdysi živé město bylo plné příběhů a povídaček, které měly mnohdy edukativní charakter, mnohdy byly pro pobavení a jindy skrývaly kus historie Plzně. Pojďme tyto příběhy společně poznat. Registrace je otevřena již tradičně pro prvních třicet z vás.

Registrace na vycházku po hradbách

Právě otevíráme registraci třiceti volných míst na vycházku po hradbách, která proběhne 11. dubna od 18:00. Vycházka vás zavede za zbytky fortifikací, bran a věží, které se ještě nacházejí v Plzni. Společně objevíme již z velké části zbouraný fascinující opevňovací systém Plzně, který kdysi budil respekt a byl význačným technickým dílem.

Vycházka po Městě Touškově
PCFU pro veřejnost

Připravili jsme pro vás už celkem tři druhy vycházek. První a nejoblíbenější byla ta, která vás vzala po nejstarších místech Plzně. Po zmizelých místech jsme se vydali v té druhé a prošli si Roudnou, okolí bývalého výstaviště a část Jižního předměstí. V rámci festivalu Náplavka jsme se pak podívali kolem řeky Mže. Nyní vás zveme na speciální letní vycházku, která nás vezme kousek za Plzeň do jednoho velmi zajímavého městečka.

Město Touškov je pozoruhodné místo s velmi dlouhou historií plnou dobrých i zlých příběhů. V tomto malém městě se zachovalo pozoruhodné množství památek, které sice v průběhu dvacátého století i století současného řádně prořídly, ale o to více si můžeme všímat těch, které zůstaly.

Podíváme se do míst, kde stávaly a někdy ještě stojí staré gotické domy, možná nahlédneme do historického podzemí, navštívíme velký židovský hřbitov nebo zamíříme k vzácné barokní soše. Postupně si projdeme dlouhý příběh tohoto místa, který sahá minimálně do roku 1115. Na závěr si dáme něco dobrého v místní kavárně.

Tato vycházka je specifická tím, že se za ní budete muset vypravit do větší vzdálenosti než normálně. Kdo nemá anebo nechce použít auto, není to žádný problém. Vycházka začne v 12:25 na místním autobusovém nádraží. Na něj se dostanete pohodlně městkou dopravou z Plzně, kde v 11:55 ze zastávky Hlavní nádraží vyjíždí autobus číslo 57. Autobus po cestě staví v Pařížské, U Mrakodrapu, Práce atd., takže se určitě někde pohodlně nalodíte. Zpáteční autobus potom jede v 15:57 a 17:27.

Na vycházku se bude třeba opět registrovat. Kapacita je z důvodu organizace a udržení kvality stanovena na 25 lidí. Sledujte tuto událost a nebo náš web a dozvíte se o registraci v čas. Proběhnotu by měla v neděli 16. července. Vycházkou vás opět bude provázet Lukáš Houška. Těšíme se s vámi na viděnou na této netradiční mimoplzeňské vycházce.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře