PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Registrace na přednášku o SpaceX

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Dušana Majera, která se bude konat 11. října v Plzni. Přednáška bude o SpaceX – o její minulosti, současnosti i budoucnosti a bude v rámci cyklu Šedesátka. Navíc, po samotné přednášce, která proběhne ve výjimečných prostorách Západočeského muzea, bude následovat posezení v hospodě s Dušanem Majerem a Lukášem Houškou a společně budeme moct podiskutovat o kosmonautice. Jde tedy i o setkání fanoušků kosmonautiky z Plzně a okolí.

Vycházka po zmizelých místech III

Rádi bychom vás pozvali na poslední vycházku letošní sezóny. Podíváme se společně v rámci úplně nové vycházky na zmizelá místa Plzně, která se nachází na západní části města. Projdeme si město od III. brány až po začátek bývalé Pionýrské železnice. Registrovat se můžete zde. Vycházka se bude konat 25. září od 18:00. 

Registrujte se na vycházku po Slovanech

Pojďte s námi na komentovanou vycházku! 10. září proběhne vycházka po Slovanech, jedné z nejkrásnějších čtvrtí Plzně. Opět se jí můžete účastnit zdarma a to jen tak, že se zaregistrujete. Zde najdete registrační formulář. 

Plzeňská 60': Kritické myšlení II

Rádi bychom Vás pozvali na další Plzeňskou 60'. Tentokrát jako workshop se zaměřením zejména na oblast plánování času, kterou lidé často podceňují. Smyslem workshopu je seznámit účastníky s jednoduchými praktickými metodami, které jim pomohou naučit se lépe plánovat. Sejdeme se 26. 9. 2018 od 17 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13.

Pojďte s námi na vycházku po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí - Slovanech. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška.

Vycházka po Městě Touškově
PCFU pro veřejnost

Připravili jsme pro vás už celkem tři druhy vycházek. První a nejoblíbenější byla ta, která vás vzala po nejstarších místech Plzně. Po zmizelých místech jsme se vydali v té druhé a prošli si Roudnou, okolí bývalého výstaviště a část Jižního předměstí. V rámci festivalu Náplavka jsme se pak podívali kolem řeky Mže. Nyní vás zveme na speciální letní vycházku, která nás vezme kousek za Plzeň do jednoho velmi zajímavého městečka.

Město Touškov je pozoruhodné místo s velmi dlouhou historií plnou dobrých i zlých příběhů. V tomto malém městě se zachovalo pozoruhodné množství památek, které sice v průběhu dvacátého století i století současného řádně prořídly, ale o to více si můžeme všímat těch, které zůstaly.

Podíváme se do míst, kde stávaly a někdy ještě stojí staré gotické domy, možná nahlédneme do historického podzemí, navštívíme velký židovský hřbitov nebo zamíříme k vzácné barokní soše. Postupně si projdeme dlouhý příběh tohoto místa, který sahá minimálně do roku 1115. Na závěr si dáme něco dobrého v místní kavárně.

Tato vycházka je specifická tím, že se za ní budete muset vypravit do větší vzdálenosti než normálně. Kdo nemá anebo nechce použít auto, není to žádný problém. Vycházka začne v 12:25 na místním autobusovém nádraží. Na něj se dostanete pohodlně městkou dopravou z Plzně, kde v 11:55 ze zastávky Hlavní nádraží vyjíždí autobus číslo 57. Autobus po cestě staví v Pařížské, U Mrakodrapu, Práce atd., takže se určitě někde pohodlně nalodíte. Zpáteční autobus potom jede v 15:57 a 17:27.

Na vycházku se bude třeba opět registrovat. Kapacita je z důvodu organizace a udržení kvality stanovena na 25 lidí. Sledujte tuto událost a nebo náš web a dozvíte se o registraci v čas. Proběhnotu by měla v neděli 16. července. Vycházkou vás opět bude provázet Lukáš Houška. Těšíme se s vámi na viděnou na této netradiční mimoplzeňské vycházce.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře