PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Poslední červnová vycházka: Registrace

Registrujte se na poslední vycházku před prázdninami! Opět se vydáme na oblíbenou obhlídku plzeňských hradeb, které sice již z větší části neexistují, ale jsou s nimi spojené velmi zajímavé události a informace. Vycházka proběhne v úterý 26. Června od 18:00. Je zdarma a jediné, co musíte splnit, je registrace, kterou najdete uvnitř článku. Kapacita je třicet lidí. Kdo se nedostane, může se těšit na další vycházky v září!

Vydejte se po zmizelých místech

Máme tady registraci na další vycházku. 15. června od 18:00 se s námi můžete vydat po zmizelých místech. Vycházka vás provede místy, která doznala za poslední roky výrazné proměny. Vyrazíme od kostela Všech svatých a přes Roudnou a severní část centra zamíříme až na Denisovo nábřeží. Vycházak je zdarma, pouze se musíte registrovat. To můžete udělat uvnitř tohoto článku. 

Vycházka po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku po jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška. Vycházka se uskuteční v neděli 10. června od 9:00 a registrovat se na ní můžete právě zde. 

Kolem hradeb: Registrace

Jít se v Plzni podívat na hradby, to je jako hledat sněžného muže. Nicméně je fakt, že z plzeňských hradeb je alespoň něco k vidění. Vycházka kolem nich bude sice z velké části imaginární, ale můžete se těšit na velkou dávku zajímavých informací. Vycházka se uskuteční v sobotu 2. června od 10:00 a zde se můžete na vycházku registrovat.

Muzejní noc ve sklepě

Přijďte dnes večer do Národopisného muzea, kde bude probíhat Muzejní noc. Ať už se v rámci Muzejní noci, či Noci kostelů rozhodnete navštívit cokoli, nevynechejte právě muzeum na náměstí, kde ve sklepě budou členové spolku ukazovat výstavu Plzeň za socialismu. Krom toho jsme si pro vás připravili i tvorbu ideálního města a hraní socialistických her. Muzejní noc bude probíhat v budově NPM na náměstí Republiky 13. 25. května od 19:00 do 23:00 SELČ.

Vycházka po Městě Touškově
PCFU pro veřejnost

Připravili jsme pro vás už celkem tři druhy vycházek. První a nejoblíbenější byla ta, která vás vzala po nejstarších místech Plzně. Po zmizelých místech jsme se vydali v té druhé a prošli si Roudnou, okolí bývalého výstaviště a část Jižního předměstí. V rámci festivalu Náplavka jsme se pak podívali kolem řeky Mže. Nyní vás zveme na speciální letní vycházku, která nás vezme kousek za Plzeň do jednoho velmi zajímavého městečka.

Město Touškov je pozoruhodné místo s velmi dlouhou historií plnou dobrých i zlých příběhů. V tomto malém městě se zachovalo pozoruhodné množství památek, které sice v průběhu dvacátého století i století současného řádně prořídly, ale o to více si můžeme všímat těch, které zůstaly.

Podíváme se do míst, kde stávaly a někdy ještě stojí staré gotické domy, možná nahlédneme do historického podzemí, navštívíme velký židovský hřbitov nebo zamíříme k vzácné barokní soše. Postupně si projdeme dlouhý příběh tohoto místa, který sahá minimálně do roku 1115. Na závěr si dáme něco dobrého v místní kavárně.

Tato vycházka je specifická tím, že se za ní budete muset vypravit do větší vzdálenosti než normálně. Kdo nemá anebo nechce použít auto, není to žádný problém. Vycházka začne v 12:25 na místním autobusovém nádraží. Na něj se dostanete pohodlně městkou dopravou z Plzně, kde v 11:55 ze zastávky Hlavní nádraží vyjíždí autobus číslo 57. Autobus po cestě staví v Pařížské, U Mrakodrapu, Práce atd., takže se určitě někde pohodlně nalodíte. Zpáteční autobus potom jede v 15:57 a 17:27.

Na vycházku se bude třeba opět registrovat. Kapacita je z důvodu organizace a udržení kvality stanovena na 25 lidí. Sledujte tuto událost a nebo náš web a dozvíte se o registraci v čas. Proběhnotu by měla v neděli 16. července. Vycházkou vás opět bude provázet Lukáš Houška. Těšíme se s vámi na viděnou na této netradiční mimoplzeňské vycházce.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře