PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka plzeňskými portály

Portál – nejdůležitější umělecké a stavební vyjádření domu. Místo, kudy všichni prochází. Věc, kterou naleznete na domech měšťanů, činžácích i na kostelech a významných stavbách. Plzeň je dodnes bohatá na celou plejádu zajímavých i prostých portálů od gotiky po historizující slohy. Pojďte s námi poznat, jaké zajímavé vstupy do domů nám v Plzni zůstaly. Vycházka se bude konat 20. června od 18:00.

Vycházka po Slovanech a prohlídka kostela U Ježíška

Již 2. června se bude konat vycházka Po Slovanech, kde se budete moci seznámit s příběhy a zajímavostmi, které jsou ukryté v jedné z nejkrásnějších a nejvýstavnějších plzeňských čtvrtí. V neděli druhého června se sejdeme v 18:00 a tentokrát nás na závěr vycházky čeká malé překvapení – prohlídka kostela Nejsvětějšího Jména Ježíš, kterou nám zprostředkuje pan Pavel Kozák, kterému tímto děkujeme.

Vycházka za zbořenými památkami: Trochu jinak

Přijměte pozvání na komentovanou vycházku za zbořenými památkami Plzně, která vás tentokrát vezme netradiční trasou a podíváte se tak i na aktuální bourání jednoho z cenných domů Plzně. Budeme mít doslova poslední možnost jej spatřit. Vycházka se bude konat proto o půl hodiny dříve, než bylo avizováno na facebooku. Sejdeme se tak 13. května již v 17:30. Zde se můžete registrovat.

Pojďte s námi za vodou

Voda a město. Velké téma, obzvláště pro Plzeň. Přijměte pozvání na speciální komentovanou vycházku, která vás 7. května od 18:00 vezme za vodou Plzně. Na vycházku je potřeba se registrovat, otevíráme proto registraci pro třicet z vás.

Zveme vás na vycházku kolem prostoru U Jána

Další komentovaná vycházka povede kolem prostoru zvaného U Jána. Dnešní rozsáhlá křižovatka nese jméno sochy sv. Jana Nepomuckého a rozhodně to není jediná zajímavost, která se s tímto významným prostorem Plzně spojuje. Proto neváhejte a přidejte se k nám 26. dubna od 18:00, kdy vycházka začne. Zde se můžete přihlásit, kapacita je opět 30 míst.

Začínáme!
Fórum - Blog

Vítejte na stránkách Plzeňského Centra Filosofie a Umění. Chcete vědět, čemu se zde na stránkách budeme věnovat? Co zde můžete očekávat, jaké cíle jsme si vytýčili a jak se můžete zapojit i vy sami? Není nic jednoduššího, než otevřít náš první článek a zjisti více. Přejeme příjemné čtení a doufáme, že se zde ještě shledáme.

Právě jste otevřeli první článek stránek PCFU. Jistě si říkáte, co zde tak naleznete a jaký smysl tyto stránky mají. Na následujících několika řádcích se vám jej pokusím nastínit. Chtěl bych vás zde ze srdce přivítat, jménem týmu občanského sdružení Plzeňského Centra Filosofie a Umění.

Toto sdružení si na samém počátku kladlo jednoduchý cíl: Změnit vnímání kultury, propojit kulturní instituce s veřejností a změnit veřejný prostor k lepšímu. Jedním z kroků k našim cílům, které se za tu dobu poměrně rozrostly, jsou i tyto stránky, které vám budou přinášet nejen aktuální informace o kulturním dění ve vašem okolí a pozvánky na akce, které uznáme jako skutečně zajímavé, ale budou především místem vaší realizace, cestou k většímu poznání, ať už věcí historických, kulturních, nebo uměleckých a v neposlední řadě také komunikačním prostředkem, kde vás budeme zvát na naše akce, nebo vám zprostředkovávat komunikaci se zajímavými osobnostmi kultury, filosofie a umění.

To je ovšem velice obecný popis mnoha věcí, které zde na stránkách skutečně jsou a budou. Pojďme se na ně podívat konkrétněji. Předně jste si jistě všimli, že stránky jsou rozděleny do několika sekcí. Každá ze sekcí má specifický smysl, způsob fungování a správce s týmem, který se o ni stará. Jedno však mají tyto sekce společné a to je snaha zapojit i vás. Například Kreslíři. Tato sekce je příležitostí pro všechny, kteří rádi kreslí a chtěli by umět kreslit ještě lépe. Nebo naopak pro ty, kteří kreslit umí a chtěli by se podívat na svůj koníček jiným způsobem, nebo obohatit svůj pohled. Sekce vám bude přinášet poznatky a informace o kresebných technikách, zajímavých a významných malířích a výtvarnících a k tomu vám ještě nabídne prostor pro vlastní realizaci. Každý z vás se bude moci zapojit a v tématech týdne si zkusit svůj um, který následně pošle správci, jež je bude na stránkách prezentovat, a následně budete moci společně diskutovat nad svými výtvory.

Sekce Povídkářů funguje na obdobném principu, akorát se zaměřuje na spisovatelství a hlavně psaní povídek a krátkých příběhů. Pro zatím fungují stránky pouze jako prezentace a svá díla budete muset zasílat mailem a nechat na správcích jejich zveřejnění, ale později se dočkáte možnosti vytvořit si svůj vlastní profil a spravovat své příspěvky do jednotlivých sekcí sami.

Mezitím vám náš mladý tým v rámci všech sekcí přinášet tematické články, které budou vždy souviset s danou sekcí a budou se snažit přinášet širší souvislosti do tematického okruhu sekcí. Sekce Architektury vám například bude přinášet články o zajímavých architektonických počinech, ohrožených stavbách, nebo o význačných místních, či světových architektech. Ale nejen to, bude pořádat architektonické vycházky, přednášky a možná i organizované výlety.

Nosným projektem stránek je však Fórum. Tento tematický rozsáhlý projekt bude čerpat z mnoha zdrojů a bude přinášet nepřeberné množství kulturních, společenských, ale i filosofických a uměleckých informací a článků, které se vás budou snažit obohatit váš čas. Fórum se bude věnovat venkovním akcím našeho sdružení, ale bude také prezentovat zajímavé kulturní akce ve vašem okolí a zvát do muzeí a galerií na ojedinělé výstavy. Nebudeme se vyhýbat ani vědění a filosofii. V rámci fóra naleznete místo pro zamyšlení nad zajímavými poznatky dějin, současnosti i budoucnosti. V rámci fóra budeme vyjíždět z virtuálního světa internetu do reálného světa kultury. Budeme se snažit zprostředkovat komunikaci mezi uměleckými institucemi a veřejností a společně utvořit prostor pro jejich vzájemné obohacení.

Nebudu vás dále zahlcovat našimi plány a rovnou vám doporučím, abyste si prošli stránky, nechali se zaujmout tím, co vás baví a chtěli byste to rozvíjet. Pokud vás zde něco zaujme a budete pouze vstřebávat prezentované informace, můžete se přidat na náš facebookový profil, nebo profil na Google+, kde vás budeme pravidelně informovat o nových článcích, které vyšly na našich stránkách a dalších kulturních zajímavostech vašeho okolí.

A nezapomeňte. Obsah těchto stránek máte možnost tvořit i vy. Stačí si najít své téma a přihlásit se.

Přeji vám krásný den a těším se na vás v některém z dalších článků.

 

Zdroje obrázků:
http://t3.gstatic.com/

http://www.marxist.com/

http://brianninelson.files.wordpress.com/

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře