PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Vycházka mizející Plzní

Živě město znamená město měnící se, město, které se vyvíjí. Doku se bourá a staví je město aktivní a stále je v něm život. Přesto můžeme rozlišovat bourání prospěšné a zbytečné. Mnohdy nová stavby nepřinese nic pozitivního ani nového a nahradí potřebnou a důležitou stavbu. V rámci vycházky mizející Plzní, která se bude konat 25. září od 18:00 se podíváme na všechny tyto příklady v Plzni. Pojďte se projít místy, která se výrazně změnila.

Vycházková jednohubka

Pojďte s námi na nový odlehčený koncept komentované vycházky, která vás tentokrát provede pouze jedinou ulicí Plzně. Během hodiny poznáte, co vše zajímavého skrývá ulice Františkánská. Vycházka se bude konat 10. září od 18:00. V tomto článku se na ní můžete registrovat.

Přihláška na vycházku za tím nejlepším z Plzně

Rádi bychom vás pozvali na vycházku Za tím nejlepším z Plzně, která vás – jak už její název napovídá – vezme za těmi nejlepšími historkami, příběhy a památkami Plzně. Vycházka proběhne 5. září od 18:00. Poznáme ty nejzajímavější místa napříč historií a seznámí vás s tím, čeho si během procházky městem všímat. Vycházka je vhodná zejména pro ty, kdo na našich vycházkách ještě nebyli.

Vycházka plzeňskými portály

Portál – nejdůležitější umělecké a stavební vyjádření domu. Místo, kudy všichni prochází. Věc, kterou naleznete na domech měšťanů, činžácích i na kostelech a významných stavbách. Plzeň je dodnes bohatá na celou plejádu zajímavých i prostých portálů od gotiky po historizující slohy. Pojďte s námi poznat, jaké zajímavé vstupy do domů nám v Plzni zůstaly. Vycházka se bude konat 20. června od 18:00.

Vycházka po Slovanech a prohlídka kostela U Ježíška

Již 2. června se bude konat vycházka Po Slovanech, kde se budete moci seznámit s příběhy a zajímavostmi, které jsou ukryté v jedné z nejkrásnějších a nejvýstavnějších plzeňských čtvrtí. V neděli druhého června se sejdeme v 18:00 a tentokrát nás na závěr vycházky čeká malé překvapení – prohlídka kostela Nejsvětějšího Jména Ježíš, kterou nám zprostředkuje pan Pavel Kozák, kterému tímto děkujeme.

Začínáme!
Fórum - Blog

Vítejte na stránkách Plzeňského Centra Filosofie a Umění. Chcete vědět, čemu se zde na stránkách budeme věnovat? Co zde můžete očekávat, jaké cíle jsme si vytýčili a jak se můžete zapojit i vy sami? Není nic jednoduššího, než otevřít náš první článek a zjisti více. Přejeme příjemné čtení a doufáme, že se zde ještě shledáme.

Právě jste otevřeli první článek stránek PCFU. Jistě si říkáte, co zde tak naleznete a jaký smysl tyto stránky mají. Na následujících několika řádcích se vám jej pokusím nastínit. Chtěl bych vás zde ze srdce přivítat, jménem týmu občanského sdružení Plzeňského Centra Filosofie a Umění.

Toto sdružení si na samém počátku kladlo jednoduchý cíl: Změnit vnímání kultury, propojit kulturní instituce s veřejností a změnit veřejný prostor k lepšímu. Jedním z kroků k našim cílům, které se za tu dobu poměrně rozrostly, jsou i tyto stránky, které vám budou přinášet nejen aktuální informace o kulturním dění ve vašem okolí a pozvánky na akce, které uznáme jako skutečně zajímavé, ale budou především místem vaší realizace, cestou k většímu poznání, ať už věcí historických, kulturních, nebo uměleckých a v neposlední řadě také komunikačním prostředkem, kde vás budeme zvát na naše akce, nebo vám zprostředkovávat komunikaci se zajímavými osobnostmi kultury, filosofie a umění.

To je ovšem velice obecný popis mnoha věcí, které zde na stránkách skutečně jsou a budou. Pojďme se na ně podívat konkrétněji. Předně jste si jistě všimli, že stránky jsou rozděleny do několika sekcí. Každá ze sekcí má specifický smysl, způsob fungování a správce s týmem, který se o ni stará. Jedno však mají tyto sekce společné a to je snaha zapojit i vás. Například Kreslíři. Tato sekce je příležitostí pro všechny, kteří rádi kreslí a chtěli by umět kreslit ještě lépe. Nebo naopak pro ty, kteří kreslit umí a chtěli by se podívat na svůj koníček jiným způsobem, nebo obohatit svůj pohled. Sekce vám bude přinášet poznatky a informace o kresebných technikách, zajímavých a významných malířích a výtvarnících a k tomu vám ještě nabídne prostor pro vlastní realizaci. Každý z vás se bude moci zapojit a v tématech týdne si zkusit svůj um, který následně pošle správci, jež je bude na stránkách prezentovat, a následně budete moci společně diskutovat nad svými výtvory.

Sekce Povídkářů funguje na obdobném principu, akorát se zaměřuje na spisovatelství a hlavně psaní povídek a krátkých příběhů. Pro zatím fungují stránky pouze jako prezentace a svá díla budete muset zasílat mailem a nechat na správcích jejich zveřejnění, ale později se dočkáte možnosti vytvořit si svůj vlastní profil a spravovat své příspěvky do jednotlivých sekcí sami.

Mezitím vám náš mladý tým v rámci všech sekcí přinášet tematické články, které budou vždy souviset s danou sekcí a budou se snažit přinášet širší souvislosti do tematického okruhu sekcí. Sekce Architektury vám například bude přinášet články o zajímavých architektonických počinech, ohrožených stavbách, nebo o význačných místních, či světových architektech. Ale nejen to, bude pořádat architektonické vycházky, přednášky a možná i organizované výlety.

Nosným projektem stránek je však Fórum. Tento tematický rozsáhlý projekt bude čerpat z mnoha zdrojů a bude přinášet nepřeberné množství kulturních, společenských, ale i filosofických a uměleckých informací a článků, které se vás budou snažit obohatit váš čas. Fórum se bude věnovat venkovním akcím našeho sdružení, ale bude také prezentovat zajímavé kulturní akce ve vašem okolí a zvát do muzeí a galerií na ojedinělé výstavy. Nebudeme se vyhýbat ani vědění a filosofii. V rámci fóra naleznete místo pro zamyšlení nad zajímavými poznatky dějin, současnosti i budoucnosti. V rámci fóra budeme vyjíždět z virtuálního světa internetu do reálného světa kultury. Budeme se snažit zprostředkovat komunikaci mezi uměleckými institucemi a veřejností a společně utvořit prostor pro jejich vzájemné obohacení.

Nebudu vás dále zahlcovat našimi plány a rovnou vám doporučím, abyste si prošli stránky, nechali se zaujmout tím, co vás baví a chtěli byste to rozvíjet. Pokud vás zde něco zaujme a budete pouze vstřebávat prezentované informace, můžete se přidat na náš facebookový profil, nebo profil na Google+, kde vás budeme pravidelně informovat o nových článcích, které vyšly na našich stránkách a dalších kulturních zajímavostech vašeho okolí.

A nezapomeňte. Obsah těchto stránek máte možnost tvořit i vy. Stačí si najít své téma a přihlásit se.

Přeji vám krásný den a těším se na vás v některém z dalších článků.

 

Zdroje obrázků:
http://t3.gstatic.com/

http://www.marxist.com/

http://brianninelson.files.wordpress.com/

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře