PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Registrace na přednášku o SpaceX

Rádi bychom vás pozvali na přednášku Dušana Majera, která se bude konat 11. října v Plzni. Přednáška bude o SpaceX – o její minulosti, současnosti i budoucnosti a bude v rámci cyklu Šedesátka. Navíc, po samotné přednášce, která proběhne ve výjimečných prostorách Západočeského muzea, bude následovat posezení v hospodě s Dušanem Majerem a Lukášem Houškou a společně budeme moct podiskutovat o kosmonautice. Jde tedy i o setkání fanoušků kosmonautiky z Plzně a okolí.

Vycházka po zmizelých místech III

Rádi bychom vás pozvali na poslední vycházku letošní sezóny. Podíváme se společně v rámci úplně nové vycházky na zmizelá místa Plzně, která se nachází na západní části města. Projdeme si město od III. brány až po začátek bývalé Pionýrské železnice. Registrovat se můžete zde. Vycházka se bude konat 25. září od 18:00. 

Registrujte se na vycházku po Slovanech

Pojďte s námi na komentovanou vycházku! 10. září proběhne vycházka po Slovanech, jedné z nejkrásnějších čtvrtí Plzně. Opět se jí můžete účastnit zdarma a to jen tak, že se zaregistrujete. Zde najdete registrační formulář. 

Plzeňská 60': Kritické myšlení II

Rádi bychom Vás pozvali na další Plzeňskou 60'. Tentokrát jako workshop se zaměřením zejména na oblast plánování času, kterou lidé často podceňují. Smyslem workshopu je seznámit účastníky s jednoduchými praktickými metodami, které jim pomohou naučit se lépe plánovat. Sejdeme se 26. 9. 2018 od 17 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13.

Pojďte s námi na vycházku po Slovanech

Rádi bychom vás pozvali na komentovanou vycházku jedné z nejkrásnějších plzeňských čtvrtí - Slovanech. Vyrazíme těmi staršími Slovany, které vznikaly na konci 19. a na počátku 20. století. Vypravíme se také na Petrohrad. Vycházka bude měřit dva kilometry a provede vás opět Lukáš Houška.

Začínáme!
Fórum - Blog

Vítejte na stránkách Plzeňského Centra Filosofie a Umění. Chcete vědět, čemu se zde na stránkách budeme věnovat? Co zde můžete očekávat, jaké cíle jsme si vytýčili a jak se můžete zapojit i vy sami? Není nic jednoduššího, než otevřít náš první článek a zjisti více. Přejeme příjemné čtení a doufáme, že se zde ještě shledáme.

Právě jste otevřeli první článek stránek PCFU. Jistě si říkáte, co zde tak naleznete a jaký smysl tyto stránky mají. Na následujících několika řádcích se vám jej pokusím nastínit. Chtěl bych vás zde ze srdce přivítat, jménem týmu občanského sdružení Plzeňského Centra Filosofie a Umění.

Toto sdružení si na samém počátku kladlo jednoduchý cíl: Změnit vnímání kultury, propojit kulturní instituce s veřejností a změnit veřejný prostor k lepšímu. Jedním z kroků k našim cílům, které se za tu dobu poměrně rozrostly, jsou i tyto stránky, které vám budou přinášet nejen aktuální informace o kulturním dění ve vašem okolí a pozvánky na akce, které uznáme jako skutečně zajímavé, ale budou především místem vaší realizace, cestou k většímu poznání, ať už věcí historických, kulturních, nebo uměleckých a v neposlední řadě také komunikačním prostředkem, kde vás budeme zvát na naše akce, nebo vám zprostředkovávat komunikaci se zajímavými osobnostmi kultury, filosofie a umění.

To je ovšem velice obecný popis mnoha věcí, které zde na stránkách skutečně jsou a budou. Pojďme se na ně podívat konkrétněji. Předně jste si jistě všimli, že stránky jsou rozděleny do několika sekcí. Každá ze sekcí má specifický smysl, způsob fungování a správce s týmem, který se o ni stará. Jedno však mají tyto sekce společné a to je snaha zapojit i vás. Například Kreslíři. Tato sekce je příležitostí pro všechny, kteří rádi kreslí a chtěli by umět kreslit ještě lépe. Nebo naopak pro ty, kteří kreslit umí a chtěli by se podívat na svůj koníček jiným způsobem, nebo obohatit svůj pohled. Sekce vám bude přinášet poznatky a informace o kresebných technikách, zajímavých a významných malířích a výtvarnících a k tomu vám ještě nabídne prostor pro vlastní realizaci. Každý z vás se bude moci zapojit a v tématech týdne si zkusit svůj um, který následně pošle správci, jež je bude na stránkách prezentovat, a následně budete moci společně diskutovat nad svými výtvory.

Sekce Povídkářů funguje na obdobném principu, akorát se zaměřuje na spisovatelství a hlavně psaní povídek a krátkých příběhů. Pro zatím fungují stránky pouze jako prezentace a svá díla budete muset zasílat mailem a nechat na správcích jejich zveřejnění, ale později se dočkáte možnosti vytvořit si svůj vlastní profil a spravovat své příspěvky do jednotlivých sekcí sami.

Mezitím vám náš mladý tým v rámci všech sekcí přinášet tematické články, které budou vždy souviset s danou sekcí a budou se snažit přinášet širší souvislosti do tematického okruhu sekcí. Sekce Architektury vám například bude přinášet články o zajímavých architektonických počinech, ohrožených stavbách, nebo o význačných místních, či světových architektech. Ale nejen to, bude pořádat architektonické vycházky, přednášky a možná i organizované výlety.

Nosným projektem stránek je však Fórum. Tento tematický rozsáhlý projekt bude čerpat z mnoha zdrojů a bude přinášet nepřeberné množství kulturních, společenských, ale i filosofických a uměleckých informací a článků, které se vás budou snažit obohatit váš čas. Fórum se bude věnovat venkovním akcím našeho sdružení, ale bude také prezentovat zajímavé kulturní akce ve vašem okolí a zvát do muzeí a galerií na ojedinělé výstavy. Nebudeme se vyhýbat ani vědění a filosofii. V rámci fóra naleznete místo pro zamyšlení nad zajímavými poznatky dějin, současnosti i budoucnosti. V rámci fóra budeme vyjíždět z virtuálního světa internetu do reálného světa kultury. Budeme se snažit zprostředkovat komunikaci mezi uměleckými institucemi a veřejností a společně utvořit prostor pro jejich vzájemné obohacení.

Nebudu vás dále zahlcovat našimi plány a rovnou vám doporučím, abyste si prošli stránky, nechali se zaujmout tím, co vás baví a chtěli byste to rozvíjet. Pokud vás zde něco zaujme a budete pouze vstřebávat prezentované informace, můžete se přidat na náš facebookový profil, nebo profil na Google+, kde vás budeme pravidelně informovat o nových článcích, které vyšly na našich stránkách a dalších kulturních zajímavostech vašeho okolí.

A nezapomeňte. Obsah těchto stránek máte možnost tvořit i vy. Stačí si najít své téma a přihlásit se.

Přeji vám krásný den a těším se na vás v některém z dalších článků.

 

Zdroje obrázků:
http://t3.gstatic.com/

http://www.marxist.com/

http://brianninelson.files.wordpress.com/

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře