PŘIHLÁŠENÍZapomněli jste heslo?
.

Nejste ještě registrováni?
.

NOVINKY

Kniha, která ovlivnila můj život

Předkládáme před vás výzvu. Napište nám o knihách, které nejvíce ovlivnili vás život. Vaše texty zveřejníme na těchto stránkách a necháme je přečíst i ostatním. Můžete psát o knize jediné, nebo napsat více příspěvků o více knihách. Z vlastní zkušenosti víme, že v každém věku a v každé zkušenosti je stěžejní jiná kniha. Nebojte se proto rozepsat. Těšíme se na vaše díla, kterými možná inspirujete i jiné a třeba jim ukážete knihu, která je pak také ovlivní. Vaše příspěvky posílejte na lukas.houska@seznam.cz

Noc literatury 2015

Noc literatury, která se v Plzni uskuteční zítra (13.5.), veřejnosti netradičním způsobem přibližuje současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. V Plzni se s touto zajímavou událostí můžete setkat například v DEPO 2015, Papírna Plzeň, Zastávka Plzeň a na dalších netradičních místech. Seznam všech míst a příslušný program najdete zde.

Knihy mají zelenou

Na zítřek (23. 4. 2015) připadá Světový den knihy a autorských práv. Při této příležitosti bude probíhat akce s názvem Knihy mají zelenou, při níž se můžete těšit na knihy se slevou 15% a ve vybraných knihkupectvích navíc na autorská čtení či jiné doprovodné akce. Více informací o poslání a programu projektu naleznete zde.

Zimní povídková soutěž

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena dvě témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

Více v článku.

První povídka zveřejněna

Vážení uživatelé a návštěvníci. Pro začátek jsme pro vás připravili první povídku z ruky Martiny Kratochvílové, která se nechala inspirovat Edgarem Alanem Poem a jeho povídkami. Výsledek posuďte sami v této povídce.

Zimní povídková soutěž
Povídky

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena tři témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

V rámci sekce Povídkáři, jsme připravili povídkovou soutěž. Tedy soutěž, jde spíše o vzájemně inspirační povídkovou výzvu. Princip je jednoduchý. Jsou ustanovena dvě témata a je na vás, těch, co rádi píšete povídky, zda tyto témata, přijmete za své a přidáte se s námi do klání autorů.

Nemusíte mít obavy, nejde o soutěž v brilantní kvalitě, jde o inspiraci a ukázku vlastní fantazie a pojetí daného tématu. Prostě, kdo rád píše, nechť se přidá. V rámci tohoto klání se zapojili již čtyři autoři. Jejich díla již brzy budou k dispozici.

Přihlásit se můžete jak do jednotlivých témat, tak do dvou nabízených Je to jen na vás. Zde postupně budou dosptuná zaslaná díla.

 

Pokud se chcete přidat, tak svá díla posílejte na:

petra.vesela@pcfu.cz*

 

Téma: Kutálející se pomeranč z kopce

-          Anna: Rozpracované

-          Martina: Rozpracované

-          Martin: Padlí hrdinové, I. část
                      Padlí hrdinové, II. část

-          Lukáš: Rozpracované

Téma je schválně abstraktní, fantazii se meze nekladou. Žánr není omezen, rozsah je volný.

 

Téma: Alternativní dějiny: Alternativní dění roku 1968

-          Anna: Rozpracované

-          Martina: Rozpracované

-          Martin: Rozpracované

-          Lukáš: Rozpracované

Historicko-konspirační téma pro ty, co rádi říkají kdyby. Žánr opět není omezen, rozsah také ne.

 

 

*Zasílejte maily buďto přímo se svým dílem, nebo jen přihlášky. V obou případech uveďte své jméno, pokud nechte jméno, tak přezdívku. Mail můžete doplnit krátkým úvodem do vaší povídky. Pokud chcete obrázky do povídky tak je buďto zašlete společně s povídkou, nebo na ně odkažte v případě, že je najdete na internetu. Na konci povídky pak bude uveden výpis zdrojů obrázků.

průměrné hodnocení:
hodnoceno:
Zobrazit komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.

Komentáře k článku:
Schovat komentáře